Cztery firmy postanowiły wspomóc krośnieńskie placówki służby zdrowia i przekazały im maseczki oraz płyn do dezynfekcji.
W trudnych czasach epidemii, przedsiębiorcy z Krosna i okolic nie pozostają obojętni na potrzebny służby zdrowia i wspomagają placówki, ofiarowując im niezbędne do codziennego funkcjonowania materiały ochronne.

3 kwietnia kolejna pomoc trafiła do Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie oraz do krośnieńskiego Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego.

pomoc trafiła do krośnieńskiego szpitala
Kolejna pomoc trafiła do krośnieńskiego szpitala

Firmy Lo-Stark z Miejsca Piastowego oraz Pro-Invest, Glasmark i San-Gaz z Krosna przekazały na potrzeby personelu medycznego przede wszystkim płyn do dezynfekcji rąk oraz maseczki ochronne wielokrotnego użytku. Wszystko zostało zakupione z funduszy tych czterech firm.

Artur Jabłoński
Artur Jabłoński reprezentował firmę Lo-Stark

- Dzisiaj dostarczyliśmy łącznie około 150 litrów płynu i około 1000 maseczek. Nie jest to jednak jednorazowa akcja i będziemy chcieli robić to systematycznie docierając z potrzebnymi materiałami w przyszłości - powiedział Artur Jabłoński z firmy Lo-Stark z Miejsca Piastowego.

Mirosław Stefanik
Mirosław Stefanik z firmy Pro-Invest

- Myślę, że takie akcje są potrzebne i w tym trudnym czasie wszyscy powinniśmy się zintegrować i pomagać tym, którzy nam niosą pomoc - dodał Mirosław Stefanik z firmy Pro-Invest.

Piotr Czerwiński
Dyrektor Piotr Czerwiński dziękuje za okazywaną pomoc krośnieńskiemu szpitalowi

Firmy zachęcają jednocześnie, by jak najwięcej przedsiębiorców włączyło się w pomoc służbom medycznym.

ratownicy z krosnieńskiego pogotowia
Maseczki i płyny dezynfekujące trafiły też do pogotowia ratunkowego w Krośnie

- Jest to kolejna inicjatywa firm, które w ten sposób chcą nam pomóc, wspierając pracowników. Bardzo jesteśmy wdzięczni za te inicjatywy. Jest to dla nas mobilizujące, że solidaryzują się z nami w tym trudnym momencie - stwierdził Piotr Czerwiński, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie.

Kilka dni wcześniej o pracy ratowników w okresie epidemii i udzielanej im pomocy mówił Marcin Steliga, lekarz, koordynator medyczny w Samodzielnym Publicznym Pogotowiu Ratunkowym w Krośnie.

- Odzew ze strony społeczeństwa jest bardzo duży i bardzo pozytywny. Jesteśmy zbudowani tym, jak ludzie reagują na nasze potrzeby i naszą prace, która zmieniła się w ostatnich tygodniach – mówił lek. Marcin Steliga.

Nie brakuje wyjazdów, gdzie jest podejrzenie koronawirusa i jest bardzo ważne, by personel i nasi pacjenci przewożeni w karetkach byli bezpieczni.

- Każdy wyjazd wymaga więc zabezpieczenia w środki ochrony indywidualnej. Do większości wyjazdów wystarczają zwykłe maseczki chirurgiczne które dzięki wcześniejszym zakupom, a w szczególności dzięki ofiarności mieszkańców, krawcowych i firm, mamy na razie w wystarczającej ilości - powiedział Marcin Steliga.

lek. Marcin Steliga
lek. Marcin Steliga

Do udzielania pomocy osobie z podejrzeniem koronawirusa używane są kombinezony stanowiące pełne zabezpieczenie dla ratownika. Trzeba mieć pewność, że ratownik nie zakazi się w czasie udzielania pomocy, a następny wyjazd nie będzie wiązał się z zagrożeniem dla pacjenta, który znajdzie się w karetce za kilka godzin a do domu ratownik nie przyniesie infekcji i nie zarazi rodziny.

- Takie pakiety ochrony indywidualnej są nam potrzebne w każdej ilości, gdyż nie wiadomo, co przyniosą najbliższe tygodnie. Zwracamy się o pomoc w dotarciu do producentów, do firm zajmujących się obrotem środkami ochrony biologicznej, indywidualnymi pakietami ochrony biologicznej. Mamy środki, by taki sprzęt zakupić - dodał lek. Marcin Steliga.

Lekarze i ratownicy medyczni apelują też, by dzwoniąc na numer alarmowy w sposób właściwy przekazać informację dyspozytorowi. Nie można zataić, że ktoś pozostaje na kwarantannie. jest podejrzenie zachorowania na koronawirusa, przebywa w izolacji domowej.

- Taka osoba na pewno uzyska pomoc od zespołów ratownictwa medycznego, ale przyjedziemy przygotowani i ubrani w odpowiedni sposób - stwierdził lekarz.

~Lekarz

06-04-2020 12:56 1 28

PS premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson mówił o SARS-CoV-2 to samo co ty i chyba wylądował w szpitalu. Taki uśmiech losu...
Odpowiedz

~Lekarz

06-04-2020 12:53 2 21

Po pierwsze nie zachoruje nas 3:mln ale 25mln - 2/3 populacji. Nie mamy odporności grupowej (jak przy grypie) na całkiem nowy patogen, nie mamy skutecznych szczepionek jak na grypę
Z tych 25 mln "zaledwie" 3-5 mln będzie miało istotne bjawy chorobowe a umrze góra pół miliona.
Odpowiedz

~Lekarz

06-04-2020 12:51 0 26

Do - medyk
Zasadniczo masz rację- wirus jak wirus
80% przejdzie infekcję bezobjawowo, umrze nie więcej niż 2 procent zakażonych
Ale jeżeli puścimy epidemię" na żywioł" to niestety nie będzie wyglądało jak sezonowa grypa

Odpowiedz

~cynik

05-04-2020 13:22 0 33

Przestań "medyku za piątkę" opowiadać bzdety. Cały świat walczy z pandemią korona wirusa, zamykane są szkoły, urzędy, kościoły i cmentarze. Odwołano wszelkie rozgrywki i imprezy sportowe. Gdyby było bezpiecznie nikt wprowadzałby takich zaostrzeń grożących wysoką karą grzywny. Jeśli wprowadzą stan wyjątkowy, to takie fejk niusy mogą być karalne!
Odpowiedz

~wojt

05-04-2020 11:55 0 20

i wszyscy zaparkowali w miejscach zabronionych, a jeden na przejściu dla pieszych, twt.
Odpowiedz

~Zostań w domu

05-04-2020 11:12 2 28

min. Szumowski zapowiada noszenie maseczek na ulicach. od tego trzeba było zacząć juści 3 tygodnie temu a nie śmiemniać, ze zdrowym bardziej szkodzi, że tylko chorzy. Epidemia. cyt "na chwilę obecną nie ma szans, by odpowiedzialnie powiedzieć, kiedy obecna sytuacja się skończy - czy to będzie za dwa, cztery czy za sześć miesięcy. "
Odpowiedz

~Zostań w domu

05-04-2020 11:07 3 35

Pom pomocom ale przepisy przepisami. No ładom se dali zrobić focie. parkowanie na przejściu dla pieszych.
Odpowiedz

~medyk

04-04-2020 16:29 3 37

korona wirus to wirus jak każdy inny na który choruje miliony co roku. W 80% przypadkach osoby zarażone nie odczują choroby. Media zrobiły panikę. Inteligentny osobą znajdzie wszystko - internet pamięta. W sezonie grypowym na sam góry układ oddechowy np 2018/2019 zachorowało 3,4 miliona Polaków!!! Z czego zmarło 118 osób. Wtedy nikt nie siał paniki. Ludzie zrozumcie że w Polsce w 2019 roku zmarło 414 tys. Polaków.
Odpowiedz

~Rikkos

04-04-2020 12:57 0 41

Cel szczytny, Ale ta fotka w 7 osób bez maseczek w skupieniu ???
Odpowiedz

~Grześ

04-04-2020 08:49 0 34

Ogromne brawa dla tych firm.
Ale !!!! Pozować do zdjęcia i narażać personel !! Mogło by się już bez tego obejść. Ale po mimo wielki szacun dla tych firm
Odpowiedz

~Bułka

03-04-2020 22:54 1 32

Jakbyś umiał czytać ze zrozumieniem to byś wiedzial
Odpowiedz

~rogol

03-04-2020 15:44 2 40

A jak to wczesniej funkcjonowalo ze:okazuje sie ze: bez pomocy obywatelskiej mieliby k;ppoty.To nie organizacje harytatywne oni sa utrzymuywani z podatkow obywayeli.
Tojezcze nie ameryka ze: pacjent za wszystko placiz wlasnej kieszeni.
Czyli w razie jaliejs wielkiek katastrofy ludzie darli by przescieradla na bandarze.
Odpowiedz

~JA

03-04-2020 13:18 2 50

DZIĘKUJEMY "MEDYKOM", SPRZEDAWCĄ, KIEROWCĄ TIR-ow za ICH PRACĘ I POŚWIĘCENIE a DARCZYŃCĄ ZA WSPARCIE I POMOC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.