36-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego uciekł z oddziału zakaźnego Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Mężczyzna był diagnozowany pod kątem zakażenia koronawirusem.
W czwartek (02.04) przed południem jasielscy policjanci otrzymali zgłoszenie o pacjencie z oddziału zakaźnego Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, który oddalił się z oddziału. Mężczyzna przebywał w jasielskiej lecznicy od dwóch dni ponieważ diagnozowany był pod kątem zakażenia koronawirusem.

Policjanci niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia podjęli działania zmierzające, do jak najszybszego ustalenia miejsca pobytu 36-letniego mieszkańca powiatu krośnieńskiego. Już po kilku chwilach funkcjonariusze referatu patrolowo-interwencyjnego odnaleźli mężczyznę na ulicy Jana z Dukli w Jaśle. Mężczyzna trafił pod opiekę służby medycznej i został przetransportowany do szpitala specjalistyczną karetką.

Policjanci sporządzili z tego zdarzenia dokumentację, na podstawie której zostaną przeprowadzone czynności sprawdzające pod kątem zaistnienia przestępstwa z art. 165 § 1 kodeksu karnego.