Wójt gminy Wojaszówka Sławomir Stefański zachęca do udziału w akcji oddawania krwi podczas narodowej kwarantanny.
Pomysłodawcą akcji "Samorządowcy na ratunek życiu" jest wójt gminy Wojaszówka Sławomir Stefański. Od wielu lat akcja oddawania krwi prowadzona jest w okresie wakacyjnym.

W poprzednich edycjach, poza gminą Wojaszówka, brały w nich udział między innymi miasta: Krosno, Jasło, Rzeszów, Przemyśl; powiaty: brzozowski, jasielski, krośnieński, sanocki, strzyżowski, przemyski a także gminy: Besko, Wiśniowa, Korczyna, Brzyska, Korczyna, Cisna, Chorkówka, Czudec, Frysztak, Jedlicze, Lesko, Miejsce Piastowe oraz wiele innych.

- Obecnie jesteśmy w czasie narodowej kwarantanny i krew jest bardzo potrzebna. Przy porodach, operacjach, wypadkach oraz w wielu innych sytuacjach leczenie krwią jest jedynym ratunkiem dla życia - podkreśla wójt Sławomir Stefański.

Jak dodaje organizator akcji, w urzędach i jednostkach podległych, pracuje wiele osób, które mogą się włączyć w akcję i podzielić się tym bezcennym lekiem. Są to między innymi wójtowie, burmistrzowie, prezydenci, starostowie, a także urzędnicy, nauczyciele, pracownicy obsługi, strażacy ochotnicy.

- Krwi nie zastąpi nic, a my ją mamy i dopóki płynie w naszych żyłach, do wtedy możemy pomagać. Podzielmy się więc nią - apeluje Sławomir Stefański.

W propagowanie akcji włączyło się Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych. Jego przewodniczący, marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl wystosował apel do samorządowców.

- Skuteczność walki z wirusową pandemią w dużej mierze zależy od nas samych, naszej odpowiedzialnej postawy, a pomocnych w tej walce jest wiele inicjatyw społecznych wspierających proces leczenia i wychodzenia z choroby COVID 19. W związku z wyjątkową sytuacją spowodowaną wirusową pandemią i rosnącą liczbą osób hospitalizowanych wzrasta zapotrzebowanie na krew, dlatego zwracam się z prośbą o podjęcie inicjatywy, w którą nasze Stowarzyszenie włącza się już od kilku lat, a mianowicie akcji humanitarnej SAMORZĄDOWCY NA RATUNEK ŻYCIU. Głównym organizatorem i wieloletnim orędownikiem tej akcji jest honorowy dawca krwi (40 litrów) Sławomir Stefański, wójt Gminy Wojaszówka, Sekretarz Zarządu PSST. Niech do mieszkańców naszych Małych Ojczyzn popłynie wyraźny sygnał, że jako samorządowcy umiemy nie tylko budować czy remontować infrastrukturę gminną, zarządzać oświatą i kulturą, ale swoją osobistą postawą troszczyć się o życie i zdrowie swoich mieszkańców - napisał między innymi w apelu do prezydentów, burmistrzów, wójtów i starostów marszałek Władysław Ortyl.

Wszelkie informacje dotyczące akcji można uzyskać od wójta Sławomira Stefańskiego pod numerem telefonu: 501 046 122 lub drogą mailową: slawomir_stefanski@wp.pl.
Samorządowcy na ratunek życiu


Samorządowcy na ratunek życiu


Samorządowcy na ratunek życiu


Samorządowcy na ratunek życiu


Samorządowcy na ratunek życiu


Samorządowcy na ratunek życiu