W przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa prowadzone są prace remontowe w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Krościenku Wyżnym.
Wyremontowano już dwie sale oddziałów "zerowych", a pomieszczenia zmieniły się nie do poznania. Wykonano szpachlowanie i malowanie ścian, zamontowano panele podłogowe, zakupiono nowe krzesełka, biurka i stoliki.

- Mam nadzieję, że mimo obecnej sytuacji, nasze dzieciaki będą mogły cieszyć się z nowych sal jeszcze w tym roku szkolnym - mówi Mateusz Liput, wójt gminy Krościenko Wyżne.

Mateusz Liput
Wójt gminy Krościenko Wyżne Mateusz Liput

To jednak nie wszystko. Od dwóch tygodni remontowane są kolejne trzy sale lekcyjne i w najbliższym czasie nie będą one już przypominały reliktów minionej epoki. - Czas, kiedy nasi uczniowie przebywają w domach pozwala na prace, których na pewno nie moglibyśmy wykonać w czasie trwania nauki. Po przerwie, jak wrócą do szkoły, będą mogły się uczyć w dużo lepszych warunkach - dodaje Marek Aftanas, dyrektor SP w Krościenku Wyżnym.

W połowie roku planowany jest też remont pomieszczeń w dolnej kondygnacji, gdzie znajdzie się pomieszczenie jadalni.

Marek Aftanas
Marek Aftanas prezentuje wyremontowane sale oddziałów "zerowych"

- Jest to pierwszy z etapów modernizacji pomieszczeń Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Krościenku Wyżnym, a co za tym idzie znaczącej poprawy warunków do nauki dzieci i młodzieży uczęszczających do tej placówki - podkreśla Mateusz Liput.

porównanie wyglądu sal lekcyjnych
Porównanie, jak wyglądała sala lekcyjna przed przed remontem a jak wygląda obecnie

Do Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Krościenku Wyżnym uczęszcza 400 uczniów, a pracuje 60 nauczycieli.