Na nic zdają się apele w związku z epidemią koronawirusa. Nie wszyscy przestrzegają ograniczeń w przemieszczaniu się, policjanci patrolujący ulice i "dyscyplinują obywateli".
W sobotę około godz. 15:30, w Miejscu Piastowym policjanci zatrzymali do kontroli osobowego seata, którego 21-letni kierujący spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. - Mężczyzna przewoził troje pasażerów, którzy nie potrafili sprecyzować celu swojej podróży, lekceważąc przy tym obowiązujące przepisy zakazujące przemieszczania się, w związku z epidemią koronawirusa. Wobec wszystkich podróżujących seatem zostaną skierowane wnioski o ukaranie do sądu - mówi aspirant sztabowy Paweł Buczyński z krośnieńskiej policji.

Do kolejnych naruszeń obowiązujących przepisów sanitarnych, dochodziło w niedzielę. Policjanci interweniowali m.in. na ul. Szklarskiej w Krośnie, gdzie trzy osoby spożywały alkohol w zaparkowanym audi oraz na ul. Walslebena, gdzie grupa znajomych zorganizowała sobie alkoholową biesiadę, na przyblokowej ławce. Sami uczestnicy nie kryli, że spotkali się w celach towarzyskich, lekceważąc tym samym obowiązujące zakazy. Wobec osób, które złamały obowiązujące zakazy, policjanci skierują wnioski o ukaranie do sądu.

W niedzielę przed godz. 19, mundurowi zwrócili uwagę na mercedesa, który przejeżdżając ul. Bieszczadzką, kilkadziesiąt minut spędził na parkingu Starostwa Powiatowego w Krośnie. Poddany kontroli 21-letni kierujący, nie potrafił wskazać celu swojej miejskiej przejażdżki. Wobec mężczyzny zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu, gdyż odmówił przyjęcia mandatu. Podróżujący z nim pasażer został ukarany 500 zł. grzywną.

Policjanci dyscyplinowali kierowców, którzy na terenie myjni samochodowych przy ul. Podkarpackiej i Sikorskiego w Krośnie, porządkowali swoje samochody. 30-letnia kierująca audi, jej pasażer oraz 44-letni kierowca hyundaia, odmówili przyjęcia mandatów karnych i teraz ich sprawą zajmie się sąd.

Apelujemy o rozsądek i podjęcie wspólnych wysiłków w celu zahamowania rozwoju wirusa. Bądźmy ostrożni i stosujmy się do nowych zasad - mówi
Udostępnij ten artykuł znajomym: