Grupa Polaków, która przyleci z Włoch zostanie umieszczona na kwarantannie w ośrodku "Rewita Solina".
7 kwietnia PLL LOT zaplanował specjalny lot samolotu z Mediolanu przez Rzym na lotnisko Jasionka w Rzeszowie. Do kraju powróci z Włoch 100 obywateli Polski. Grupa zostanie następnie przewieziona do ośrodka „Rewita Solina” w Bieszczadach, gdzie wszyscy zostaną poddani 14-dniowej obowiązkowej kwarantannie. To pierwsze i jedyne połączenie lotnicze umożliwiające powrót Polaków z Włoch. Lot jest przygotowywany w ścisłej współpracy pomiędzy Głównym Inspektoratem Sanitarnym, Ministerstwem Obrony Narodowej, Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim, Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Ministerstwem Zdrowia i PLL LOT.

Jak zapewnia Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego, na pokład samolotu wejdą wyłącznie osoby, które nie wykazują symptomów zakażenia i zostaną poddane badaniu według wytycznych GIS.

- W ośrodku odbędą kwarantannę pod opieką lekarzy zgodnie z wymogami bezpieczeństwa wprowadzonymi w związku ze stanem epidemii. Ośrodek jest wyizolowany, dzięki czemu pobyt naszych rodaków w żaden sposób nie narazi mieszkańców Podkarpacia na ewentualny kontakt z osobą tam przebywającą. Warunki pobytu w ośrodku są określone przez GIS i Wojewódzki Inspektorat Sanitarny - tłumaczy Małgorzata Waksmundzka-Szarek.

Rzeczniczka wojewody dodaje, że dzięki rygorystycznym procedurom bezpieczeństwa, umożliwiany jest powrót Polaków bez żadnego zagrożenia dla zdrowia publicznego.

- Jest to wyraz solidarności zarówno z nimi, jak i z ich rodzinami przebywającymi w Polsce - dodaje.

Udostępnij ten artykuł znajomym: