Sprawdziliśmy, czy płyn do dezynfekcji rąk produkowany w Orlen Oil w Jedliczu można kupić na stacjach paliw PKN Orlen w mieście Krośnie i powiecie krośnieńskim.
Tekst sprzed kilku dni o problemach z zakupem płynu do dezynfekcji produkowanym w Orlen Oil w Jedliczu spotkał się z dużym odzewem internautów. Komentowały go osoby z różnych, nawet odległych od Podkarpacia części naszego kraju. W zdecydowanej większości twierdziły one, że płynu nie można uświadczyć, a jeśli się już pojawi, to znika bardzo szybko i trzeba mieć sporo szczęścia, by go kupić.

Postanowiliśmy sprawdzić, czy płyn do dezynfekcji produkowany w Jedliczu, można kupić na stacjach paliw PKN Orlen w Krośnie i powiecie krośnieńskim. Z danych ze strony internetowej spółki wynika, ze takich stacji jest siedem – dwie w Krośnie i pięć w powiecie krośnieńskim.

Na stacji w Krośnie przy ul. Zręcińskiej był ostatnio we wtorek, ale już nie ma, przy ul. Bursaki również w Krośnie także płynu nie ma, a ostatnia dostawa była w marcu.

Na stacjach w Rymanowie i Zboiskach do tej pory były po dwie dostawy, ale obecnie nie ma już płynu w sprzedaży. W Korczynie płynu antybakteryjnego produkowanego w Orlen Oil w Jedliczu nigdy nie było. Na stacje w Moderówce i Zalesiu nie udało się nam dodzwonić.

17 marca zakład w Jedliczu produkujący płyn odwiedzili prezydent RP Andrzej Duda i prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Prezes poinformował wówczas, że w marcu zostanie wyprodukowane około 2,5 mln litrów płynu antywirusowego, a w kwietniu już 4,5 mln litrów.

Informacji na ten temat dostępności płynu na stacjach PKN Orlen próbowaliśmy zasięgnąć w centrali w Warszawie wysyłając pytanie. Na odpowiedź czekamy już blisko 2 tygodnie.