W Dukli zakończył się cykl Maratonów Rowerowych Cyklokarpaty.pl 2014. W finałowym wyścigu wzięło udział ponad 420 zawodników.
Cyklokarpaty to wyścigi rowerowe dla amatorów, które odbywają się w południowo - wschodniej Polsce. W tym roku odbywa się 7 edycja imprezy, od maja do sierpnia rozegrano 9 maratonów. Na malowniczych trasach Beskidu Niskiego nastąpiło zwieńczenie cyklu.

Organizatorzy przygotowali trzy zróżnicowane pod względem długości i trudności trasy oraz wyścig XC dla dzieci.24 kilometrową trasę Hobby najszybciej pokonał Mateusz Sabatowski (Essentia Vitae RKK MTB), uzyskał czas 1 godzinę i 12 minut. Na trasie Mega najszybszy był Zbigniew Krzesiński (Żbik Komańcza), 59 km pokonał w 2,5 godziny. Pierwszy na mecie trasy Giga był Dariusz Mirosław (Vimar), 73 km pokonał w 3 godziny i 23 minuty.

W klasyfikacji generalnej Cyklokarpat zwyciężył Jakub Cierniak (KrynicaSKI UKS PG Wojnicz) w kategorii Hobby. W kategorii Mega Arkadiusz Krzesiński (Żbik Komańcza), a w Giga Dominik Grządziel (Dobre Sklepy Rowerowe - Author).

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła drużyna Jedlicze Team.