Dziewięć pojazdów pożarniczych brało udział wczoraj w gaszeniu pożaru drewnianego domu w Krośnie na ul. Nad Lubatówką, w pobliżu Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera. Budynek spłonął niemal doszczętnie.
O pożarze straż pożarna została powiadomiona ok godz. 21:20. Po przyjeździe pierwszego zastępu pożarem objęty był już cały dach budynku drewnianego i połowa części mieszkalnej.

- Dojeżdżającym pojazdom strażackim, siostry zakonne otworzyły bramę do swojej posesji i skierowały strażaków pod budynek Zgromadzenia. Spod tego budynku, poprzez bramkę w ogrodzeniu, strażacy rozpoczęli prowadzenie działań gaśniczych - relacjonuje Naczelnik Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego KM PSP w Krośnie bryg. Mariusz Kozak.Strażacy mieli problem z dotarciem do palącego się domu, akcję gaśniczą utrudniały gęste zarośla a posesja, na której znajduje się budynek nie ma bezpośredniego dojazdu. Dodatkowo w budynku, jak i wokół niego było nagromadzonych dużo rzeczy różnego przeznaczenia, z czego większość to materiały palne - dodaje bryg. Mariusz Kozak.

W czasie pożaru zagrożony był także skład opału na sąsiedniej posesji. Strażacy z PSP w początkowej fazie podali dwa prądy wody: jeden w natarciu a drugi w obronie zagrożonego składu.

pożar domu w Krośnie

Aby zapewnić ciągłość zaopatrzenia wodnego skorzystano z hydrantów przy ul. Łukasiewicza. Po przybyciu jednostek OSP strażacy rozwinęli linie wężowe poprzez zarośla i ustawili pompę na potoku Lubatówka. Wprowadzono 2 kolejne linie do bezpośrednich działań gaśniczych.

Działania na miejscu zdarzenia prowadzone były prawie 6,5 godziny. Brały w nich udział 4 pojazdów KM PSP Krosno oraz 5 pojazdów z jednostek OSP z terenu miasta Krosna, tj. Turaszówka, Białobrzegi, Suchodół i Polanka. Na miejscu zdarzenia pracowali również policjanci oraz załogi pogotowia energetycznego i gazowego.

W czasie powrotu z akcji awarii uległ samochód OSP Suchodół. Dzisiaj strażacy również pojawili się na miejscu pożaru, polewali pogorzelisko wodą.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.