Podczas 11. Wyścigu Górskiego Prządki 2014 fani motoryzacji będą mieli okazję zobaczyć nie tylko samochody rajdowe najwyższej klasy, te z grupy Open, ale także historyczne auta – tłumaczy Prezes Automobilklubu Małopolskiego w Krośnie, Wiesław Dymiński.
Na trasie wyścigu z Korczyny do Czarnorzek będziemy mogli podziwiać umiejętności takich mistrzów jak Tomasz Nagórski, Andrzej Szepieniec czy Rafał Grzesiński.

Dla miłośników czterech kółek tegoroczna edycja imprezy będzie niezapomnianym przeżyciem.
Na trasie zobaczymy czołówkę zawodników GSMP. Poza „wielką trójką” pojawią się także Waldemar Kluza - lider GSMP 2014 Dubai, Marcin Słobodzian w samochodzie grupy E1, Marcin Gładysz w VW Sirocco oraz Piotr Soja - ubiegłoroczny rekordzista tej trasy. W Krośnie swoje możliwości zaprezentują też najlepsze marki samochodów wyścigowych, m.in. Subaru, Mitsubishi, Lotus czy Ford.

wyścig górski przadki

Choć to impreza motoryzacyjna, nie zbraknie wielu innych atrakcji. - W tym roku obchodzimy Światowy Dzień Ratownictwa Medycznego. Dlatego postanowiliśmy zorganizować akcje towarzyszące, poświęcone tematowi bezpieczeństwa na drodze - tłumaczy Wiesław Dymiński. - W specjalnym punkcie medycznym będzie można dokonać pomiaru ciśnienia tętniczego i poziomu cukru we krwi. Przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego zaprezentują symulację zderzenia czołowego i alkogogle. To specjalne okulary, dzięki którym można sprawdzić jak odbiera bodźce z zewnątrz osoba będąca pod wpływem alkoholu - dodaje.

Pomiędzy podjazdami będą prezentować się również zabytkowe samochody, chociażby takie jak PRL-owskie cudo motoryzacji, czyli Fiat 126 p. Organizator zadbał aby tym, którzy pojawią się na trasie 11. Wyścigu Górskiego Prządki 2014 w sobotę i niedzielę, nie zabrakło mocnych wrażeń. Z programem imprezy można zapoznać się na stronie organizatora - Automobilklubu Małopolskiego w Krośnie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.