Wyjątkowe okoliczności wymagają niecodziennych rozwiązań. Tegoroczni absolwenci szkół średnich zapewne w najśmielszych wyobrażeniach nie przypuszczali, że czeka ich niekonwencjonalny finał edukacji. Życie napisało scenariusz, który zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli okazał się być nowatorski. W obliczu wyzwania losowego Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Rymanowie stanęło na wysokości zadania.
Dnia 24 kwietnia br. zorganizowało za pośrednictwem platformy Zoom uroczyste zakończenie roku szkolnego dla maturzystów. Każda z pięciu klas trzecich miała możliwość wirtualnego, ale bardzo emocjonalnego, pożegnania się ze szkołą, a szczególnie z ludźmi ją współtworzącymi. Ciepłe słowa podsumowania wspólnej szkolnej przygody oraz wskazówki i życzenia na dalsze lata popłynęły od Pana Burmistrza Gminy Rymanów, Wojciecha Farbańca, Pani Dyrektor, Elżbiety Nadziakiewicz, księdza Krzysztofa Mierzejewskiego oraz od wychowawców poszczególnych oddziałów.

pożegnanie uczniów


Przedstawiciele maturzystów w imieniu swojej klasy wyrazili słowa wdzięczności w kierunku nauczycieli oraz rodziców.

Burmistrz Gminy Rymanów Wojciech Farbaniec
Burmistrz Gminy Rymanów Wojciech Farbaniec życzył absolwentom sukcesów na dalszych etapach życia po opuszczeniu murów LO

Młodsi koledzy, uczniowie klas drugich, miłym słowem i refleksyjną piosenką "Życie jest piękne" pożegnali absolwentów liceum. Pomimo wyjątkowej formy uroczystości oraz dystansu dzielącego wszystkich uczestników spotkania dało się wyczuć sentymentalny nastój i wyjątkowość chwili. Wirtualny charakter uroczystości nie przekreślił realnych emocji widocznych na twarzach uczniów i nauczycieli.

Serdeczne uśmiechy oraz łzy wzruszenia pozostaną na zawsze w pamięci uczestników tego wyjątkowego zakończenia roku szkolnego 2019/2020.Zdjęcia:

~Ccc

10-05-2020 20:56 6 171

Tylko ze egonie w wielu szkołach nawet nie było spotkania pożegnalnego nie było a tu masz. Brawo
Odpowiedz

~egon

09-05-2020 10:37 5 135

Po prostu uczniowie kończą szkołę jak w wielu szkołach.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.