Strażnicy leśni z nadleśnictw RDLP w Krośnie w majowy długi weekend ukarali mandatami kierowców crossów i quadów.
W długi weekend turystów w lasach było o wiele mniej, niż w taki sam czas w roku ubiegłym. Generalnie ludzie szanowali zakazy i nakazy, zachowując odległości na parkingach, poruszając się w małych grupach rodzinnych. Niestety, doszło też do naruszeń zakazów wynikających z prawa leśnego i sytuacji epidemiologicznej.

- W dniach 1-3 maja grupa sformowana z pięciu strażników leśnych z nadleśnictw: Baligród, Cisna i Komańcza przeprowadziła działania przeciwko quadowcom. Nałożono mandaty na czterech kierowców quadów i motocykli crossowych - informuje Edward Marszałek, rzecznik prasowy RDLP w Krośnie.

quady w lesie

W kolejnych przypadkach przy próbie zatrzymania doszło też do usiłowania potrącenia strażników leśnych przez jednego kierującego motocyklem terenowym i jednego kierowcę quada, którzy zbiegli z miejsca zdarzenia.

- To było bardzo agresywne zachowanie sprawców, mimo że nasi strażnicy byli przepisowo umundurowani, posiadali kamizelki odblaskowe oraz znajdowali się w pobliżu oznakowanego samochodu Straży Leśnej. Podejmujemy działania w celu ustalenia tożsamości tych kierowców, choć mamy świadomość, że większa część z nich przybyła tu spoza regionu. Otrzymaliśmy też prośby o interwencje od właścicieli gruntów prywatnych, rozjeżdżanych przez quadowców - opowiada kierujący akcją Tomasz Belczyk, komendant posterunku SL w Nadleśnictwie Baligród.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.