W ciągu 16 lat do MPGK w Krośnie trafiło z Unii Europejskiej ponad 100 milionów zł różnych dotacji. Setny milion trafił przelewem do krośnieńskiej spółki w kwietniu tego roku.
MPGK w Krośnie cały czas inwestuje unijne dotacje w rozwój wszystkich dziedzin swojej działalności, czyli w gospodarkę wodno-ściekową, odpadową i ciepłowniczą. Z dofinansowaniem unijnym udało się firmie zrealizować wiele istotnych z punktu społecznego przedsięwzięć. Aktualnie największym, najbardziej rozległym i rozbudowanym logistycznie projektem jest "Zintegrowany system gospodarki odpadowo-energetycznej w regionie południowym województwa podkarpackiego - I etap", przy realizacji którego MPGK Krosno otrzymało "setny milion" z UE. Oprócz tego w trakcie realizacji są duże inwestycje w gospodarce wodno-ściekowej i ciepłownictwie.

inwestycje mpgk Krosno

W sumie z budżetu UE na konto MPGK Krosno od 2004 r. do kwietnia 2020 r. wpłynęło ponad 102 mln zł (netto). Janusz Fic, prezes zarządu MPGK - Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego przypomina, że spółka zaczęła korzystać z funduszy unijnych już w pierwszym roku przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Zainicjował to projekt związany z modernizacją ciepłowni "Łężańska, który otrzymał 1,3 mln zł (netto) unijnego dofinansowania.

inwestycje mpgk Krosno

W ramach perspektywy finansowej 2007-2013 na konto MPGK wpłynęło z UE blisko 56 mln zł, a z obecnej (na lata 2014-2020), z pozyskanych i zakontraktowanych ponad 90 mln zł, wypłacono dla MPGK Krosno już ponad 45 mln zł (netto).

Janusz Fic
Janusz Fic, prezes zarządu MPGK - Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego

- Można powiedzieć, że "pękła złota setka". W pewnym sensie jest to podsumowanie naszej pracy i determinacji w pozyskiwaniu funduszy unijnych w ostatnich latach. Jesteśmy z tego bardzo zadowoleni. Dzięki tym środkom zmieniamy się w szybkim tempie i znacząco podnosimy poziom naszych usług, a korzystają nam tym mieszkańcy - podkreśla prezes Janusz Fic.


~Fik

12-05-2020 17:16 0 29

Przewalom tom kasę? Czy podniesom opłaty?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.