Samochody z logiem PANEK CarSharing pojawiły się już w Krośnie. Na razie 2. Jest to największy operator CarSharingu w Polsce.
CarSharingiem można podróżować na krótkich dystansach, ale i pojechać w trasę, zwłaszcza teraz, kiedy wirus nie sprzyja korzystaniu z transportu zbiorowego. Użytkownik może zostawić auto praktycznie w każdym większym mieście, ponieważ stref jest już 150. Jest wśród nich również Krosno.

- W związku w przedłużającą się sytuacją epidemiczną, ale także mając w zgodzie z naszą długoterminową strategię rozwoju, zdecydowaliśmy o przyśpieszeniu otwarcia nowych stref wynajmu. Mimo zamrożenia gospodarki my pracowaliśmy ciężej niż wcześniej. Najpierw poinformowaliśmy o ponad 40 miastach, za chwilę o 70, a teraz mamy ich już 150. Chcemy, aby nasza usługa docierała do jak największej liczby osób, naszą misją jest zapewnić mobilność na jak najwyższym poziomie za przystępną cenę a przy okazji dać Użytkownikom trochę radości - informuje Katarzyna Panek, rzecznik PANEK S.A.

Aktualnie w Krośnie do dyspozycji są 2 samochody Toyota C-HR oraz Seat Arona. Są zaparkowane przy hali sportowo-widowiskowej przy ul. Bursaki. Przykładowo szacunkowy koszt podróży samochodem hybrydowym z Krosna do Rzeszowa wynosi 92 zł (w jedną stronę), a seatem 82 zł.

Jak dodaje Katarzyna Panek, dzięki CarSharingowi można na przykład zrobić większe zakupy, pojechać do lasu, odwiedzić osobę, która potrzebuje naszej pomocy lub po prostu, dać sobie odrobinę radości z samej jazdy.

- Wiemy, że nie każdy ma samochód, my mamy ich ponad 2 000 i robimy wszystko, aby były jak najbardziej użyteczne - podkreśla Katarzyna Panek.

wynajem Panek w Krośnie
Jednym z warunków zarejestrowania się w systemie jest wykonanie "selfie" z prawem jazdy

Dla kogo jest CarSharing?
Usługa ta skierowana jest do osób posiadających prawo jazdy i telefon komórkowy z systemem Android lub iOS. Do rejestracji w systemie będzie też potrzebna karta płatnicza.

Jak skorzystać?
W celu wynajęcia auta należy ściągnąć aplikację PANEK (sklepPlay lub AppStore), zarejestrować się i poczekać do 60 minut na weryfikację konta. Na mapie aplikacji PANEK widoczne są wszystkie możliwe do wynajęcia samochody w 150 miastach. Aby użyć jednego z nich, wystarczy do niego podejść, kliknąć ikonę auta w aplikacji, a następnie wybrać opcję "rozpocznij wynajem". Każdy samochód można też bezpłatnie i bez wychodzenia z domu na 15 minut zarezerwować.

Darmowe przejazdy
Każda nowo zarejestrowana osoba otrzyma 20 zł do wykorzystania na bezpłatne przejazdy. Kwota ta pozwala na pokonanie ponad 10 km w 20 minut. Kiedy już Użytkownik zobaczy, jak łatwo i wygodnie jeździ się CarSharingiem, będzie mógł skorzystać z promocji obniżających ceny. Poza bonusem na start PANEK CarSharing przyznaje dodatkowe środki za umycie samochodu (40 zł) i zatankowanie (10 zł).

Ile to kosztuje?
Koszt wynajęcia samochodu zaczyna się od 0,59 zł za każdy przejechany kilometr i 0,50 zł za minutę. PANEK CarSharing przygotował różnie opcje obniżenia ceny, w tym pakiet dobowy i tygodniowy, subskrypcje i przedpłaty. Każdy z produktów można kupić w aplikacji mobilnej PANEK.

Gdzie można jechać?
Samochodami PANEK CarSharing można podróżować po całym kraju. Dzięki potężnej sieci auta można pozostawiać w aż 150 miastach w Polsce. Samochodem można też jechać w jedną stronę. CarSharing to opcja dla osób, które potrzebują mobilności tu i teraz a w obecnych warunkach jest alternatywą dla pociągów i samolotów.

Co z uszkodzeniami?
Wszystkie samochody są ubezpieczone, Użytkownik nie ponosi odpowiedzialności za szkody, które nie powstały z jego winy. W przypadku zniszczeń zawinionych górna granica odpowiedzialności to np. 1 000 zł w przypadku Toyoty Yaris. Jeśli Użytkownik martwi się o uszkodzenia, może wykupić miesięczną subskrypcję i za 49 zł miesięcznie mieć tańsze przejazdy, 49 zł do wykorzystania na usługę i dodatkowe ubezpieczenie w gratisie.