Zawodnicy i zawodniczki Akademii Piłkarskiej Beniaminek PROFBUD Krosno wznowili treningi. Zgodnie z wytycznymi, zajęcia odbywają się w małych grupach.
Na razie grupy PRO trenują po dwa razy w tygodniu, natomiast Beniaminek Soccer Schools, GIRLS oraz przedszkolaki mają po jednym treningu. Na chwilę obecną mamy cztery obiekty przygotowane do treningów: dwa boiska w Turaszówce, boisko wielofunkcyjne znajdujące się przy "PROFBUD Arenie" oraz "Arena Korczyna".

- Niebawem do naszych obiektów, które będziemy mogli wykorzystywać dołączy "PROFBUD Arena". Przygotowujemy się właśnie do ściągania powłoki balonowej, tak by móc korzystać również z tego boiska. Mamy też inne możliwości co do obiektów treningowych, ale będziemy o tym informować na bieżąco jak będzie potrzeba wdrażania tego w życie. Mamy nadzieję, że niebawem wrócimy do pełnych grup i będziemy mogli odbyć trening z całą drużyną - opowiada Marek Adamiak, koordynator ds. organizacji w Akademii Beniaminek.

Akademia wprowadziła także specjalne procedury bezpieczeństwa obowiązkowe dla zawodników, rodziców i trenerów. Każda drużyna została podzielona na mniejsze, 4-6 osobowe grupy względem ilości zgłoszonych się chętnych do powrotu na treningi. Przestrzegane są regulaminy na boiskach, pilnowana dezynfekcja czy to u dzieciaków, czy trenerów oraz sprzętu.

- Widać po pierwszych zajęciach jak bardzo brakowało tego naszym zawodnikom oraz trenerom. Zwłaszcza dzieciakom, które na co dzień mieszkają w blokach i nie mogły za bardzo korzystać z podwórka. Treningi są na razie wprowadzające, musimy uważać, by po tak długiej przerwie nie narazić naszych zawodników i zawodniczek na zbędne kontuzje - dodaje Radosław Gromala, koordynator ds. szkolenia w Beniaminku.

Plakat powróc na boiska


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.