Zobacz, jaka kolejna inwestycja powstaje dzięki środkom z Unii Europejskiej w Parku Zdrojowym w Rymanowie-Zdroju.
Już niedługo będzie można podziwiać najnowszą atrakcję Rymanowa-Zdroju. W końcowej fazie realizacji jest budowa fontanny wraz z komora sterowniczą w Parku Zdrojowym.

Powstaje ona w miejscu starej, która została rozebrana wraz z murkami i kwietnikami wokół. Obok nowej fontanny zbudowana została komora sterownicza. Powierzchnia zabudowy nowej fontanny wynosi ok. 96 metrów kwadratowych.

- Na środku posadowiony zostanie 3-metrowej wysokości granitowy kielich o takiej samej średnicy czaszy. Z niego będzie tryskać woda na kolorowo. Zapewnią to trzy zestawy podświetlanych niezależnych dysz. Impulsy wodno-kolorowe będą generowane komputerowo ze sterowni - tłumaczy burmistrz Rymanowa Wojciech Farbaniec.

W związku z tym przebudowano całe przyłącze do sieci wodociągowej, wprowadzono też korekty do sieci kanalizacyjnej. Teren wokół planowany jest do nowej aranżacji.

Całkowity koszt inwestycji to 1,07 mln zł. Gminie udało się pozyskać 500 tys. zł z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Pozostała kwota pochodzi z własnego budżetu. Wykonawcą zadania jest Firma- DB Budownictwo z Rytwian specjalizująca się w tego typu inwestycjach.

Oczywiście, jak fontanna będzie już gotowa, zaprezentujemy jej możliwości wizualne.