Pięć karetek transportowych, dzięki wsparciu unijnemu, trafiło do stacji pogotowia na Podkarpaciu. Jedna z nich do Krosna.
Umowa na zakup karetek została podpisana w kwietniu. Te, które trafiły na Podkarpacie, to ambulanse typu "A1" na bazie samochodu Fiat Doblo L2H2 Multijet wraz z noszami transportowymi i fotelem kardiologicznym do realizacji zadań transportów sanitarnych, w tym wymazowych.

- Cieszę się, że te zakupy przebiegają tak sprawnie, że mamy odpowiedni sprzęt dla pogotowia. Już niebawem będą kolejne karetki. Dzięki temu ratownicy mogą walczyć z pandemią mając wsparcie w postaci profesjonalnego zaplecza- powiedział marszałek Władysław Ortyl.

Ambulanse kosztowały ponad 150 tys. zł każdy i zostały zakupione ze środków skierowanych na walkę z koronawirusem w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Województwo podkarpackie przeznaczyło na zakupy medyczne z RPO w sumie 50 mln zł. Wcześniej zostało kupionych 7 samochodów dla Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych, a pod koniec czerwca na Podkarpacie trafi 10 kolejnych ambulansów sanitarnych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.