Nauczyciele wychowania fizycznego SP Jedlicze oraz rodzice trenujących dzieci z MUKS Podkarpacie Jedlicze remontują narciarnię a zawodnicy rozpoczęli treningi.
Remont rozpoczął się w marcu. Udało się usunąć odpadający tynk i farby, uzupełniono braki tynkarskie oraz pomalowano narciarnię. Ponadto między innymi zamontowano nowe stojaki na narty, półki na buty, wieszaki na pokrowce narciarskie, na kije, na kaski.

Narciarnia w Jedliczu

- Dzięki wsparciu dyrekcji SP w Jedliczu zostały zakupione farby, drobne artykuły przemysłowe oraz pompa wodna. Narciarnia umieszczona jest w piwnicach szkoły i często podczas opadów deszczu w okresie letnio-jesiennym, woda powoduje zamakanie ścian i gromadzenie się jej w dużej ilości na podłodze. Mamy nadzieję że pompa wodna w pewnym stopniu pomoże w szybkim usunięciu nadmiaru wody – mówi Piotr Bril, prezes MUKS Podkarpacie Jedlicze.

Narciarnia w Jedliczu

Również życie sportowe powali wraca do normalności. Młodzi narciarze z Jedlicza wznowili treningi, oczywiście zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Sportu.

Narciarnia w Jedliczu

- Trenują w grupach 6 osobowych, osobno dziewczęta osobno chłopcy. Każdy z zawodników ma przydzielony swój sprzęt: nartorolki, kije, buty, kask, kamizelka. Przed i po treningach obowiązuje dezynfekcja rąk i sprzętu – dodaje Piotr Bril.
Udostępnij ten artykuł znajomym: