W niedzielne popołudnie (6 września) odbyły się uroczystości pogrzebowe strażaka z OSP w Odrzykoniu. Maciej Urbanek wraz z kolegą zginęli w wypadku na przejeździe kolejowym w Bajdach.
Maciej Urbanek z Ochotniczą Strażą Pożarną związany był od ćwierć wieku. Wielokrotnie uczestniczył w akcjach ratowniczo-gaśniczych, ratując mienie i dobytek innych, narażając życie i zdrowie. Często dowodził działaniami strażaków OSP na miejscu zdarzenia, jak choćby podczas akcji 1 września w Wojaszówce, kiedy to w nocy palił się budynek.

Jego życie przerwał niespodziewanie wypadek na przejeździe kolejowym w Bajdach, w czwartkowe popołudnie, 3 września.

Msza św. żałobna w intencji zmarłego Macieja Urbanka odprawiona została w niedzielę, 6 września w kościele parafialnym w Odrzykoniu.

Oprócz najbliższej rodziny, znajomych, przyjaciół, mieszkańców Odrzykonia i okolicznych miejscowości, uczestniczyły w niej poczty sztandarowe jednostek OSP z gminy Wojaszówka, orkiestra dęta OSP z Odrzykonia.

Po jej zakończeniu, kondukt żałobny, z trumną umieszczoną na zabytkowym samochodzie pożarniczym Dodge, przeszedł na cmentarz parafialny, gdzie ciało śp. druha z OSP zostało złożone do grobu.