W związku z trudną sytuacją epidemiologiczną spowodowaną II falą Covid-19, oraz ciągłym zapotrzebowaniem na krew, wójt Wojaszówki prosi o przyłączenie się do jesiennej akcji humanitarnej Samorządowcy na ratunek życiu.
W tym roku już od wiosny prowadzona była akcja wspólnego oddawania krwi pod hasłem "Samorządowcy na ratunek życiu". Na wakacjach tradycyjnie przeprowadzono akcje zbiórki krwi tego bezcennego leku. Z apelem o udział w tej akcji zwrócił się do samorządowców w województwie podkarpackim marszałek Władysław Ortyl.

- Niech do mieszkańców naszych Małych Ojczyzn popłynie wyraźny sygnał, że jako samorządowcy umiemy nie tylko budować czy remontować infrastrukturę gminną, zarządzać oświatą i kulturą, ale swoją osobistą postawą troszczyć się o życie i zdrowie innych mieszkańców - zaapelował marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.

Sławomir Stefański, wójt gminy Wojaszówka
Sławomir Stefański, wójt gminy Wojaszówka

Akcja "Samorządowcy na ratunek życiu" kierowana jest do wszystkich samorządów każdego szczebla na Podkarpaciu i w Polsce.

- W naszym kraju w samorządach, instytucjach państwowych, w Sejmie i Senacie jest ogromna armia pracowników, nauczycieli, strażaków ochotników oraz wielu ludzi chętnych do pomagania, którzy mają dobre serca i wspaniałą dobrą krew. Wszystkich chętnych do podzielenia się cząstką siebie zapraszamy do Centrum Krwiodawstwa właściwego do miejsca zamieszkania. Dopóki płynie w naszych żyłach krew możemy pomagać - zachęca Sławomir Stefański, wójt gminy Wojaszówka.