Policjanci z Jedlicza ustalili trzy osoby uczestniczące w rozboju na mieszkańcu gminy Wojaszówka. Jeden z napastników został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.
Jedliccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o dokonanie rozboju na 32-letnim mieszkańcu gminy Wojaszówka. Do zdarzenia doszło na początku listopada.

- Z policyjnych ustaleń wynika, że 26-latek oraz towarzyszący mu dwaj nieletni, pobili pokrzywdzonego w jego miejscu zamieszkania, a następnie ukradli mu telefon komórkowy i komputer. Dzień później, ci sami sprawcy wrócili do swojej ofiary, zmuszając do sporządzenia umowy dotyczącej przekazania im wartego kilkaset złotych telewizora - informuje asp. sztab. Paweł Buczyński z KMP w Krośnie.

Policjanci odzyskali skradziony sprzęt elektroniczny oraz telewizor, który przestępcze trio zamierzało sprzedać w lombardzie. 26-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w tymczasowym areszcie. Mężczyzna był już wcześniej karany za inne przestępstwa. Sprawa towarzyszących mu nastolatków zostanie rozpatrzona przez Sąd Rejonowy Wydział Rodzinny i Nieletnich w Krośnie. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.