Ponad 300-metrowy odcinek chodnika powstaje przy drodze wojewódzkiej w Ustrobnej. To efekt współpracy gminy Wojaszówka z Zarządem Województwa Podkarpackiego.
Budowany jest kolejny odcinek chodnika w Ustrobnej w kierunku Krosna. Bezpieczna droga dla pieszych powstaje przy drodze wojewódzkiej nr 990.

- Wspólnie udało się zgromadzić środki na wykonanie ponad 300 metrów chodnika. Ta inwestycja jest wynikiem wspólnego finansowania gminy Wojaszówka i samorządu Województwa Podkarpackiego. Ogólny koszt inwestycji to ponad 290 000,00 zł - mówi Sławomir Stefański, wójt gminy Wojaszówka.

Jak podkreśla wójt, dzięki postępowi prac, już na Pasterkę będzie można bezpiecznie przejść chodnikiem. Dodaje też, że gmina we współpracy z Zarządem Województwa co roku inwestuje w bezpieczeństwo mieszkańców przy drodze wojewódzkiej nr 990, a prace prowadzone są w innej miejscowości.

- Dzięki temu chodnik dla pieszych jest już na całej długości drogi wojewódzkiej w miejscowości Bajdy, a częściowo w Wojaszówce i Ustrobnej. Naszym wielkim marzeniem jest, aby w przyszłości połączyć naszą gminę chodnikiem od Krosna do Frysztaka - dodaje wójt Sławomir Stefański.