Sławomir Stefański sprzeciwia się projektowi zwiększenia hodowli tuczników w Gospodarstwie Rolnym "Szubryt" w Moderówce, gm. Jedlicze. Dlaczego? Weź udział w naszej ankiecie.
W Urzędzie Gminy Jedlicze toczy się postępowanie o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn. „Zmiana sposobu użytkowania istniejących budynków gospodarskich w Gospodarstwie Rolnym „Szubryt” Moderówka 19 polegająca na zwiększeniu obsady hodowli tuczników do 238 DJP”.

Organem właściwym do wydania decyzji oraz do rozpatrzenia uwag i wniosków w tym postępowaniu jest burmistrz Jedlicza, a organami właściwymi do wydania opinii i dokonania uzgodnień są Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Rzeszowie, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w Rzeszowie oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krośnie.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, postępowanie w tej sprawie prowadzone jest z udziałem społeczeństwa.

Przeciwko zwiększeniu hodowli tuczników w Moderówce jest wójt gminy Wojaszówka Sławomir Stefański. Jest pełen obaw o dobro mieszkańców Bajd, a także pozostałych mieszkańców gminy oraz turystów odwiedzających nasz region.

- W trosce przed pogorszeniem się jakości powietrza negatywnie wpływającego na mikroklimat miejscowości Bajdy, a także hałas i odór pochodzący od fermy trzody chlewnej (1700 sztuk) nie można być obojętnym - zaznacza wójt Sławomir Stefański.

Na stronie internetowej gminy Wojaszówka został zamieszczony formularz protestu przeciw realizacji tego przedsięwzięcia gotowy do druku, wypełnienia i złożenia. Można go złożyć za pośrednictwem Urzędu Gminy Wojaszówka w terminie do dnia 3 sierpnia 2021 r., pok. nr 14, bądź zostawić u sołtysa Bajd.

Uwagi i wnioski w tej sprawie można składać do Urzędu Gminy Jedlicze do 4 sierpnia w formie pisemnej (ul. Rynek 6, 38-460 Jedlicze), ustnie do protokołu w urzędzie gminy lub za pomocą komunikacji elektronicznej: ug@jedlicze.pl.

Ankieta

Czy rozbudowa gospodarstwa rolnego utrudni życie mieszkańcom Moderówki i okolicznych miejscowości?

Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki ankiety~Halina

27-07-2021 17:13 7 30

Lepiej z Holandii sprowadzić, sztucznie pędzone niż mieć swoje?! Nie mogę tego pojąć. Zamiast wspierać regionalne gospodarstwa, lepiej protestować i kupować w Carrefour...
Panie Stefański wstyd!
Odpowiedz

~Krystyna T

27-07-2021 10:18 6 20

A co na to pni burmistrz z Jedlicza. To dotyczy gminy którą zarządza. pewnie zajmuje się referendum po wczorajszej uchwale Rady Miejskiej która podjęła decyzję o przeprowadzeniu referendum nad odwołaniem burmistrza. Oby tylko mieszkańcy poszli i w końcu odwołali.
Odpowiedz

~Janusz

27-07-2021 10:13 7 36

Sławek ogarnij się! Zajmij się smrodem w "swojej" gminie, brak kanalizacji w kilku miejscowościach, szambo w rowach- smród się roznosi! W gadaniu i obiecywaniu to może i jesteś dobry, ale gospodarz w działaniu to bardzo kiepski, ludzie swoje widzą - a medal od Dudy to nie wszystko.
Odpowiedz

~Hehehe

27-07-2021 09:19 6 15

Bardzo dobrym miejscem jest placyk tam gdzie miała być nowa baza Remondis. Okoliczne jołki by się ucieszyły z bliskości trzody chlewnej.
Odpowiedz

~Pigi

27-07-2021 01:43 6 26

Teraz mamy wsiowe miasta i broń Boże żeby świnką pachniał kurka z kogutem hałasowały a i krówka przecież cuchnie i hałasuje a wiejscy wczasowicze nie mogą spać i nie moją czym oddychać ale zapach spalin przy uprawianiu sportu ,czy spacerku z pieskiem nie przeszkadza.
Odpowiedz

~mieszkaniec

26-07-2021 21:44 6 20

Ja mam nadzieję że bardzo aktywnie w ten protest włączy się Stowarzyszenie Ekologiczna Moderówka.
Odpowiedz

~rolnik

26-07-2021 21:20 6 42

Panie Stefański dobre wyroby wedliniarskie to by Pan i rodzinka żarł tylko skąd one mają być ,z Chin,marsa byle nie hodować u siebie .Jesteś Pan antyrolnik-więcej takich a Polskie rolnictwo zaniknie
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.