Disc golf w Łączkach Jagiellońskich to nie nowość. 2 maja rozegrany zostanie kolejny turniej w tą mało znaną ale szybko rozwijającą się dyscyplinę sportu.
Disc Golf to zabawa lub dyscyplina sportowa, pochodna od tradycyjnego golfa, polegająca na rzucaniu specjalnym dyskiem do celu - specjalnego kosza. Przez niektórych uważana jest za niskobudżetową wersję tradycyjnego golfa. Podobnie jak w golfie zwycięża ta osoba, która wykona najmniejszą ilość rzutów dyskiem i trafi do kosza.

W 2014 roku odbyła się pierwsza edycja ogólnopolskiej ligi Disc Golfa w Polsce, w tym zawody w Łączkach Jagiellońskich (Gmina Wojaszówka). - Serdecznie zapraszamy na Turniej Disc Golfa w Łączkach Jagiellońskich 2 maja. Zawody rozegrane zostaną na 9 dołkowym polu w całości mieszczącym się w lesie co jest sporą zmianą w porównaniu do trzech poprzednich edycji. - zachęca Piotr Hołda, organizator Turnieju.

Turniej Disc Golfa w Łączkach Jagiellońskich

Rozgrywka składać się będzie z 3 rund a zawodnicy zostaną podzieleni na 3 kategorie: open, kobiety i juniorzy. Początek turnieju zaplanowany jest na godzinę 11:00. Liczba miejsc jest ograniczona do 36, wstęp bezpłatny. Nagrodą za pierwsze miejsce w każdej z kategorii będzie profesjonalny dysk go Disc Golfa firmy Eurodisc.

Zgłoszenia do turnieju:
holda.p@onet.eu
tel. 660 347 375

Turniej można również śledzić na Facebooku
Turniej Dysk Golfa - Łączki Jagiellońskie 2015