Tragiczny wypadek w Łączkach Jagiellońskich. Nie żyje 86-letni motocyklista.
Do wypadku doszło ok godz. 18:30 w miejscowości Łączki Jagiellońskie (Gmina Wojaszówka), na skrzyżowaniu dróg powiatowych 1941 R i 1924 R.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem ciężarowym Iveco, 35-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem WSK 125 - 86-letniemu mieszkańcowi powiatu krośnieńskiego, skutkiem czego zderzył się z nim.

- Z uzyskanych informacji na miejscu zdarzenia, wynika że kierujący samochodem ciężarowym podjął czynności resuscytacyjne wobec potrąconego motocyklisty. Czynności te następnie przejęła obsada przybyłej karetki pogotowia ratunkowego. W dalszej konsekwencji podjętych działań medycznych, lekarz stwierdził zgon mężczyzny - relacjonuje Naczelnik Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego KM PSP w Krośnie bryg. Mariusz Kozak.

Na miejscu wypadku czynności nadzorowali prokurator Prokuratury Rejonowej w Krośnie, Komendant Miejski Policji w Krośnie oraz zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Krośnie. W działaniach brały udział również dwa zastępu z KM PSP w Krośnie oraz jeden zastęp OSP z Łączek Jagiellońskich.

Policjanci prowadzą dalsze czynności dochodzeniowo-śledcze w tej sprawie.