W Pietruszej Woli oficjalnie oddano do użytku podziemne zbiorniki wody. Odbyły się także ćwiczenia zgrywające z udziałem jednostek OSP.
W sobotę 15 czerwca w Pietruszej Woli (gmina Wojaszówka) odbyło się oficjalne oddanie do użytku podziemnych zbiorników wody wybudowanych w ramach projektu "Bezpieczne lasy w Gminie Wojaszówka".

podziemne zbiorniki w Pietruszej Woli

Celem projektu była poprawa gospodarki przeciwpożarowej na terenie gminy Wojaszówka poprzez zabezpieczenie lasów w wodę do celów gaśniczych. W jego ramach wybudowano nowe zbiorniki wody, zmodernizowano istniejące wraz z punktami poboru w Łękach Strzyżowskich, Pietruszej Woli, Ustrobnej i Odrzykoniu oraz wyremontowano budynek w Ustrobnej służący jako magazyn sprzętu. Na realizację projektu gmina otrzymała dofinansowanie, wartość całej inwestycji wyniosła blisko 1,5 mln złotych.

ćwiczenia OSP w Pietruszej Woli

Po uroczystym przecięciu wstęgi, poświęceniu zbiorników i prezentacji wykonanych zadań w ramach projektu, odbyły się gminne ćwiczenia zgrywające z udziałem jednostek OSP z gminy pod okiem funkcjonariuszy z KM PSP w Krośnie. Głównym założeniem ćwiczeń był pożar lasu i sprawdzenie efektywności zaopatrzenia wodnego z wykorzystaniem podziemnych zbiorników

ćwiczenia OSP w Pietruszej Woli

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości i ćwiczeń: