Połamane drzewa, uszkodzone dachy i uszkodzone samochody to efekt nawałnicy jaka przeszła w sobotę przez gminę Wojaszówka.
Ponad 50 zgłoszeń odebrali straży w związku ze szkodami wyrządzonymi przez burzę i wichurę, która przeszła przez gminę Wojaszówka w sobotnie popołudnie.

Najpoważniejsze interwencje dotyczące uszkodzonych budynków były w miejscowości Odrzykoń. Uszkodzone zostało m.in. poszycie dachu kościoła a z jednego z budynków zerwana została większa część dachu.

Strażacy usuwali również powalone drzewa z dróg gminnych i powiatowych. Grad, który towarzyszył burzy uszkodził samochody i szyby w domach. Łącznie uszkodzonych w różnym stopniu zostało kilkadziesiąt budynków. Wiele gospodarstw pozostaje bez prądu, na terenie gminy pracują energetycy, naprawiają zerwane i uszkodzone linie.

wichura w Odrzykoniu

Pomoc dla poszkodowanych mieszkańców zadeklarował wójt gminy Wojaszówka Sławomir Stefański. Cały czas spływają informacje z terenu o uszkodzonych budynkach. W poniedziałek ruszą komisje szacujące straty.

Zaplanowany na niedzielę (21.07) Piknik Rodzinny na stadionie w Odrzykoniu został odwołany, w jego miejsce odbędzie się piknik charytatywny na rzecz najbardziej poszkodowanych w sobotniej nawałnicy. Początek o godz. 16:00.
Udostępnij ten artykuł znajomym: