Od symbolicznego wbicia pierwszych łopat rozpoczęła się budowa mostu na Wisłoku w Wojkówce. Most drogowy połączy dwie miejscowości gminy Wojaszówka - Wojkówkę i Bajdy.
Mieszkańcy gminy Wojaszówka mają powody do radości. Rusza budowa mostu na rzece Wisłok. W czwartek 3 października wbito symboliczne łopaty i podpisano akt erekcyjny, który po umieszczeniu w kapsule czasu wmurowany zostanie w most.

Sławomir Stefański

Nowy most połączy dwie miejscowości gminy Wojaszówka - Wojkówkę i Bajdy. Most poprawi warunki życia mieszkańców i komunikację. Powstanie w miejscu kładki łączącej oba brzegi Wisłoka, z której mogli korzystać do tej pory tylko piesi. Kładka, a szczególnie jej podkłady drewniane, po ponad siedmiu latach od generalnego remontu jest w złym stanie.

kładka na Wisłoku w Wojkówce

Most wybuduje spółka Remost z Dębicy za kwotę ponad 6,5 mln zł. Jej prezes podczas uroczystości zapewnił, że za niespełna rok most zostanie oddany do użytku. Będzie miał 70 metrów długości i 6,75 m szerokości, z jezdnią szerokości 5 metrów i chodnikiem 1,25 metra.

W ramach inwestycji zostaną także wykonane drogi dojazdowe do mostu z chodnikami o długości blisko 800 metrów.

Budowa mostu otrzymała dofinansowanie w kwocie 4,5 mln złotych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.