Tegoroczne obchody uroczystości związane z 101 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę w Gminie Wojaszówka rozpoczęto turniejem niepodległościowym.
W sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Wojaszówce odbył się turniej piłkarski drużyn z terenu Gminy Wojaszówka "Młodzi Niepodlegli". To już czwarta edycja turnieju w trakcie którego uczniowie sportowym współzawodnictwem uczcili rocznicę Odzyskania Niepodległości.

Do zmagań sportowych w tym roku przystąpiło pięć drużyn reprezentujących szkoły Podstawowe z terenu Gminy Wojaszówka. W turnieju zwyciężyła drużyna z Odrzykonia, drugie miejsce zajęli gospodarze z Wojaszówki, trzecie miejsce zajęła szkoła z Łęk Strzyżowskich. Na pozostałych miejscach uplasowały się drużyny z Ustrobnej i Bratkówki.

Święto Niepodległości w gminie Wojaszówka

W kościele parafialnym pw. Świętego Andrzeja Apostoła i Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Łączkach Jagiellońskich odprawiono uroczystą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny, którą koncelebrowali: ks. Janusz Bury, ks. Stanisław Wolak oraz ks. Grzegorz Wojnar.

Po nabożeństwie przedstawiciele władz: Senator RP Alicja Zając, Wójt Gminy Wojaszówka Sławomir Stefański, Przewodniczący Rady Gminy Józef Zięba oraz sołtys miejscowości Łączki Jagiellońskie oddali hołd i złożyli kwiaty pod tablicami upamiętniającymi bohaterów poległych w walce za wolność Ojczyzny.

Święto Niepodległości w gminie Wojaszówka

W uroczystym przemarszu na czele którego stanęły poczty sztandarowe, uczestnicy obchodów udali się do Domu Ludowego w Łączkach Jagiellońskich, gdzie odbyła się dalsza część obchodów. Rozpoczęto ją od wprowadzenia pocztów sztandarowych wszystkich szkół z terenu gminy Wojaszówka oraz pocztu Ochotniczej Straży Pożarnej w Łączkach Jagiellońskich, po czym odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego.

Wójt Gminy Wojaszówka Sławomir Stefański powitał zaproszonych gości, wśród których znaleźli się: Senator RP Alicja Zając, honorowy obywatel Gminy Wojaszówka Stanisława Pomprowicz, Przewodniczący Rady Gminy Józef Zięba, radni Gminy Wojaszówka, księża parafii z gminy Wojaszówka, przedstawiciele Komisariatu Policji w Jedliczu, skarbnik Gminy Wojaszówka Danuta Daszykowska, radna powiatu krośnieńskiego Iwona Stefanik, dyrektorzy szkół, sołtysi wsi, przewodniczące i członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Wojaszówka.

Następnie głos oddano najmłodszym uczestnikom tegorocznych uroczystości - przedszkolakom z oddziału w Wojaszówce, które pod okiem Heleny Piękoś zaprezentowały niezwykle wzruszającą część artystyczną. Nieco starsi uczniowie - laureaci gminnego konkursu recytatorskiego Polskiej Poezji patriotycznej, poprzez piękne wiersze oraz pieśni patriotyczne przypomnieli jak wielką wartość jest wolna Ojczyzna.

Święto Niepodległości w gminie Wojaszówka

Głos zabrali również zaproszeni goście, którzy w ciepłych słowach dziękowali zebranym za pamięć o poległych oraz pielęgnowanie wartości takich jak patriotyzm zwłaszcza wśród najmłodszych pokoleń. Na zakończenie uroczystości zaproszono wszystkich przybyłych na koncert pieśni patriotycznych przygotowany przez Orkiestrę Dętą z OSP z Odrzykonia pod batuta dh Edwarda Cymermana.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.