Zakończył się jeden z etapów prac związanych z budową mostu na Wisłoku w Odrzykoniu. We wtorek 21 stycznia odbył się odbiór częściowy inwestycji.
Trwają prace związane z budową mostu w ciągu drogi powiatowej nr 1960R Krosno - Odrzykoń.

21 stycznia odbył się odbiór częściowy inwestycji w obecności starosty krośnieńskiego Jana Pelczara, dyrektor - etatowego członka zarządu Powiatu Moniki Subik i inspektora nadzoru Rafała Smorońskiego, podczas którego dokonano przeglądu wykonanych robót oraz sprawdzono zgodność prac z projektem technicznym.

budowa mostu w Odrzykoniu

Zakończony etap prac obejmował m.in. prace przygotowawcze w tym wycinkę drzew, rozbiórkę istniejącego obiektu wraz z dojazdami, roboty ziemne oraz fundamenty podpór mostu.

Aktualnie trwają prace zbrojarskie i szalunkowe korpusów filarów i przyczółków.

Most łączy drogę wojewódzką nr 990 Twierdza - Krosno z droga powiatową nr 1924R Kobyle - Łęki Strzyżowskie - Bratkówka - Odrzykoń. W związku z robotami z ruchu wyłączony został odcinek drogi nr 1960R w okolicach mostu i został zorganizowany objazd.

budowa mostu w Odrzykoniu

Zgodnie z umową prace potrwają do 30 października 2020 roku. Jednak jak zapewnia wykonawca Wolmost Rzeszów, jeżeli warunki atmosferyczne będą korzystne, zadanie zostanie zakończone do kwietnia bieżącego roku.