Potwierdziły się nieoficjalne doniesienia. Pierwszy przypadek koronawirusa w powiecie krośnieńskim dotyczy gminy Wojaszówka.
Opublikowany po godz. 16:00 komunikat rzeczniczki prasowej wojewody podkarpackiego o mężczyźnie z powiatu krośnieńskiego zarażonym koronawirusem obiegł internet lotem błyskawicy.

Pojawiło się wiele spekulacji i fałszywych wiadomości. Wiele z nich dotyczyło miejscowości w której zarażony mężczyzna miał przebywać. Uciął je Wójt Gminy Wojaszówka Sławomir Stefański przekazując do mediów komunikat, uspokajając w ten sposób mieszkańców gminy, powiatu i Krosna.

Publikujemy jego pełną treść:

Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy Gminy Wojaszówka!

W dniu dzisiejszym (20 marca) pojawiła się informacja dotycząca pacjenta „0” z terenu gminy Wojaszówka i powiatu krośnieńskiego, u którego stwierdzono dodatni wynik na obecność koronawirusa SARS-COV-2.

Zgodnie z informacją uzyskaną od Powiatowej Stacji Epidemiologicznej w Krośnie i rzecznika Wojewody Podkarpackiego nasz mieszkaniec wracając z zagranicy dobrowolnie poddał się kwarantannie domowej. Kiedy poczuł się źle, został przewieziony do szpitala w Łańcucie na leczenie.

Pragnę uspokoić, że nasz mieszkaniec, podczas kwarantanny domowej nie miał kontaktu ani z rodziną, ani z nikim innym ze społeczności Gminy Wojaszówka i powiatu krośnieńskiego.  

Sławomir Stefański Wójt Gminy Wojaszówka