Pod hasłem "Wybierz zgodę i rozwój" wystartuje w zbliżających się wyborach samorządowych urzędujący burmistrz Rymanowa Wojciech Farbaniec i jego 15 kandydatów do Rady Mejskiej.
Wojciech Farbaniec burmistrzem gminy Rymanów jest od roku 2011. Wcześniej, w latach 1998-2010 był zastępcą burmistrza. Pełni też funkcję wiceprezesa Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP w Krynicy. Urzędujący burmistrz zdecydował, że będzie się ubiegał o reelekcję podczas zbliżających się wyborów samorządowych 7 kwietnia br.

wybory rymanów

Dzisiaj (14 marca) podczas konferencji prasowej zaprezentował kandydatów do Rady Miejskiej ze swojego komitetu "Samorządowcy Razem - Rymanów".

- Do Rady Miejskiej kandyduje 15 wyjątkowych osób, które dzięki dotychczasowej działalności zawodowej i społecznej dają gwarancję konstruktywnej współpracy na rzecz gminy i swoich wspólnot lokalnych. Wszyscy są znani w swoich środowiskach, cieszą się uznaniem w swoich społecznościach lokalnych - powiedział burmistrz Wojciech Farbaniec.

Wśród kandydatów jest pięciu obecnych radnych, jeden piastujący tę funkcję we wcześniejszych kadencjach oraz dziewięciu nowych.

Wojciech Farbaniec podkreślił, że nowa kadencja to realizacja zaplanowanych zadań, ale i nowe otwarcie - otwarcie dla młodych, przy współpracy Młodzieżowej Rady Miejskiej.

Chcemy, aby młodzi ludzie aktywniej uczestniczyli w życiu społecznym, brali czynny udział w planowaniu i realizacji wydarzeń z dziedziny sportu, kultury, czy zagospodarowania wolnego czasu. Pierwsze propozycje ze strony młodzieżowej rady już są, w tym między innymi wykorzystanie domów ludowych jako miejsca organizacji ciekawych spotkań dla młodzieży pod okiem instruktorów, czy spotkań integrujących środowiska młodych nie tylko z gminy. Wzorem ostatniego lata, poprzez GOK, chcemy organizować wydarzenia kulturalne w środowiskach wiejskich, angażując do współorganizacji szkoły, kluby sportowe, OSP i KGW - stwierdził Wojciech Farbaniec.

wybory rymanów

Wśród wielu zaplanowanych zadań, burmistrz zapowiedział między innymi kontynuację budowy szkoły w Sieniawie, zakup nowego ciężkiego samochodu pożarniczego dla OSP Posada Dolna oraz wymianę samochodów pożarniczych w Głębokiem, Sieniawie, Milczy, Wróbliku Królewskim i Króliku Polskim; rozbudowę remizy OSP Rymanów; budowę hali sportowej i auli im. Marka Góry przy ZSP w Rymanowie; budowę domu zdrojowego i pasażu handlowego w Parku nad Czarnym Potokiem w Rymanowie-Zdroju; dokończenie przebudowy stadionów w Rymanowie i Klimkówce oraz zapewnienie zaplecza szatniowego dla klubów w Głębokiem i Milczy.

Kandydaci KWW Samorządowcy Razem - Rymanów w wyborach do rady Miejskiej:
1. Rafał Głód - Rymanów
2. Dariusz Królicki - Rymanów
3. Danuta Litarowicz - Rymanów
4. Andrzej Krukar - Klimkówka
5. Marian Penar - Klimkówka
6. Piotr Czerniec - Posada Górna
7. Wojciech Zięba - Posada Górna
8. Ignacy Śliwka - Rymanów-Zdrój
9. Andrzej Pitrs - Bałucianka i Królik Polski
10. Bronisław Bruk - Głębokie, Puławy, Rudawka Rymanowska i Wisłoczek
11. Andrzej Szczęsny - Sieniawa
12. Mariusz Prajzner - Łazy, Milcza, Zmysłówka
13. Mateusz Polański - Bzianka
14. Angelina Czubska-Stączek - Wróblik Szlachecki
15. Adam Szybka - Wróblik Królewski

~Strazak

15-03-2024 21:01 2 1

Gdyby sami strazacy nie wychodzili proszeniem o to co maja teraz to by nic nie bylo Burmistrz nie jest taki chetny aby dawac pieniadze na OSP. Daje bo musi tak jest w ustawie. Sam byl za tym aby czesc jednostek wycofac z podzialu bojowego bo trzeba ciac koszty tylko czy warto oszczedzac na bezpieczenstwie mieszkancow
Odpowiedz

~Ktos

15-03-2024 13:25 3 1

Do tej pory uważałem burmistrza za jako takiego, ani złego ani dobrego. Generalnie, ze mógłby przyjść ktoś z większą charyzmą.
Zamiast tego przyszedł G. Wolczanski, świeżo 'rozwiedziony' z pisem... modne to teraz w ich szeregach zeby udawać bezpartyjnych. Bez swojego zdania, w pelni sterowalny człowiek którego mentorem jest starosta z dyplomem collegium humanum (tumanum)
Odpowiedz

~Do celu!

15-03-2024 07:57 1 0

I to jest burmistrz a nie jakaś tam byle melepeta. Niektórzy lepiej powinni się zająć swą "cudowną rodzinką bo dość słabo to wychowanie wygląda...
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.