Konwencja wyborcza Komitetu Wyborczego Koalicja dla Krosna. Kandydaci na radnych do Rady Miasta Krosna zaprezentowali priorytety programowe.
26 marca w Hotelu Nafta Krosno odbyła się konwencja wyborcza Komitetu Wyborczego Koalicja dla Krosna. Tworzą ją w mieście trzy ugrupowania: Koalicja Obywatelska, Lewica oraz Trzecia Droga - PSL.

W trakcie konwencji liderzy trzech okręgów: Gabriel Zajdel, Barbara Kurowska oraz Daria Balon, wraz z kandydatami na radnych zaprezentowali założenia programowe Koalicji oraz plany związane z miastem.

Priorytetem jest poprawa jakości życia w Krośnie, a propozycje to przede wszystkim rozbudowa terenów rekreacyjnych i parków, stworzenie parków kieszonkowych, rewitalizacja istniejących skwerów zielonych, stworzenie miejsc rekreacyjnych wzdłuż Wisłoka, wsparcie działalności ogródków działkowych.

Ważnym punktem programowym jest także infrastruktura drogowa i komunikacja miejska, inwestycja w poprawę dróg, chodników i ścieżek rowerowych. W programie jest też wspieranie działań związanych z recyclingiem, ciągła modernizacja oczyszczalni ścieków oraz edukacja mieszkańców w zakresie segregacji odpadów.

Konferencja Koalicji dla Krosna

Niezwykle ważnym punktem Koalicji dla Krosna jest odpowiedzialny rozwój gospodarczy, który jest kluczem do sukcesu. Jeśli miasto będzie się rozwijać, to wielu młodych ludzi po zakończeniu studiów będzie chciało tutaj wrócić, mieszkać i rozwijać się zawodowo. Miasto musi tworzyć program ulg i zachęt dla inwestorów oraz dbać o współpracę z uczelniami wyższymi. Współpraca ta pomoże w rozeznaniu zapotrzebowania na nowe miejsca pracy oraz pozwoli na innowacyjny rozwój miasta.
Istotną sprawą jest też inwestowanie w źródła, które są przyjazne środowisku - rozwój elektrowni wiatrowych, fotowoltaiki i innych technologii odnawialnych.

Zdaniem Koalicji dla Krosna, niezwykle ważnym zadaniem jest również tworzenie inteligentnego i nowoczesnego miasta. Wymaga to zrównoważonego podejścia z wykorzystaniem również nowoczesnych technologii. Rozwój smart city to między innymi inteligentne oświetlenie, monitoring, aplikacje dla mieszkańców, czy większy rozwój e-usług w administracji. Środki z budżetu miasta powinny być też inwestowane we wspieranie edukacji cyfrowej w miejskich placówkach edukacyjnych.

Konferencja Koalicji dla Krosna

Gośćmi konwencji Koalicji dla Krosna byli między innymi posłanka Joanna Frydrych, wojewoda podkarpacka Teresa Kubas-Hul, wicewojewoda Wiesław Buż, wiceprzewodniczący Podkarpackiej Nowej Lewicy Piotr Wojnarowski, a także Bronisław Baran - "jedynka" Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmiku Województwa Podkarpackiego w okręgu nr 5.

- Kandydaci do Rady Miasta Krosna są osobami, które zawarły porozumienie, kompromis i postanowiły wspólnie wystartować, aby móc jak najlepiej reprezentować mieszkańców w Radzie. Nasza koalicja wspiera Piotra Przytockiego w wyborach na prezydenta Krosna - powiedziała Joanna Frydrych.

Wojewoda Teresa Kubas-Hul zaznaczyła, że w minionych latach, kiedy na konwencję wyborczą przyjeżdżał jakiś polityk, to przywoził czek - kartonik.

- Ja takiego czeku dzisiaj nie przywiozłam. Nie mam takich kartoników i z takimi kartonikami jeździć nie będę, ale powiem, że z budżetu wojewody na rok 2024 do miasta Krosna trafi już na chwilę obecną ponad 20 mln zł. I nie jest to na pewno koniec i kolejne pieniądze również Krosno w tym roku otrzyma poinformowała Teresa Kubas-Hul.

Wojewoda wraz z wicewojewodą Wiesławem Bużem poparli kandydatów do Rady Miasta Krosna z Koalicji dla Krosna, a Piotra Przytockiego w wyborach na prezydenta miasta.

- Jest wspaniałym gospodarzem miasta Krosna i jestem przekonana, że jak wielokrotnie mieszkańcy obdarzali pana prezydenta zaufaniem, tak i teraz 7 kwietnia zostanie wybrany na kolejną kadencję - podkreśliła wojewoda podkarpacka.

- Porozumienie w Krośnie jest fantastycznym przykładem dla innych i jestem przekonany, że dacie ogromne wsparcie prezydentowi Piotrowi Przytockiemu na reelekcję, by miasto nadal się świetnie rozwijało przy udziale Koalicji dla Krosna - dodał Wiesław Buż.

Konwencję prowadzili Katarzyna Janas-Cebulak, startująca w wyborach do Rady Miasta Krosna w okręgu nr 1 z pozycji nr 2 oraz Gabriel Zajdel (lider okręg nr 1).

~ploboszcz

31-03-2024 11:28 0 2

Koalicja z 13 grudnia lepiej już niech nic nie proponuje. Nie mają nic do zaproponowania poza dalszą degeneracją społeczeństwa i wpychaniem nas w wojnę.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.