Kandydaci KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy do Rady Miasta Krosna oraz do Sejmiku Województwa Podkarpackiego wzięli udział w konferencji prasowej na krośnieńskim rynku.
Kandydaci KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy do Rady Miasta Krosna oraz Sejmiku Województwa Podkarpackiego zorganizowali na rynku w Krośnie konferencję prasową.

Konferencję prowadził lider Młodych dla Wolności - Krosno, Łukasz Leszczyński, kandydat do Sejmiku z okręgu krośnieńskiego z pozycji nr 9. Mówił przede wszystkim o silnej pozycji jaką kandydaci tego komitetu mają w Krośnie, ale i na całym Podkarpaciu. Mówił, że chce ratować Podkarpacie przed wymarciem, chce odnowy oblicza sejmiku.
Miłosz Szurkiewicz przedstawiciel okręgu 3 w wyborach do Rady Miasta Krosna mówił o niewiarygodności kontrkandydatów

- Mija ponad 100 dni odkąd obecna władza ogłosiła swoje "100 konkretów", nie zrealizowała niemal nic, jak mamy wierzyć przedstawicielom tej władzy tu w samorządzie? - mówił Miłosz Szurkiewicz.

Anna Kierońska, przedstawiona jako ekspert ds. zdrowia publicznego, pracująca jako fizjoterapeuta i pracownik medyczny w prywatnym gabinecie, powiedziała, że zarządzanie miastem to nie tylko ogromne inwestycje i górnolotne slogany - to przede wszystkim przyziemne, zwykle dotyczące mieszkańców na co dzień kwestie.

- Jako radna proponuję organizację otwartych spotkań z przedstawicielami różnych dziedzin medycznych dla mieszkańców z każdego pokolenia - tam odbywać się będą wykłady i panele dyskusyjne dotyczące praw pacjenta, dostępu do usług medycznych i wsparcie ze strony ekspertów - proponowała Anna Kierońska, wiceliderka w okręgu nr 2.

Jakub Kędzierski lider okręgu nr 3, kandydat do Rady Miasta Krosna przedstawił program "oferta dla edukacji", w której wyróżnił kilka punktów dla poprawy jakości edukacji w Krośnie.
Mówił o wprowadzeniu psychologa do każdej krośnieńskiej szkoły, gdyż młodzi ludzie zasługują by zadbać o ich zdrowie psychiczne. Mówił także o rozszerzeniu oferty edukacyjnej na PANS, o wprowadzeniu nowych kierunków oraz o doposażeniu i dofinansowaniu miejsc pracy nauczycieli.

Lider listy Konfederacji zapowiedział także złożenie wniosku w trybie dostępu do informacji publicznej dot. dostępu do schronów i miejsc bezpiecznych, gdyż chce zweryfikować, czy od pierwszej jego interwencji w tej sprawie "miasto kiwnęło chociażby palcem".

~P.P.olo

29-03-2024 09:47 0 2

Jak wykłady i panele dyskusyjne mają poprawić dostęp do lekarzy i usług medycznych?
Wszędzie tylko slogany, wielkie słowa, wywracanie stolika - ziobro konkretów.
Odpowiedz

~Hjk

28-03-2024 12:12 8 7

Psycholog jest w każdej szkole. Jak się nie pomyliłem to wprowadził pan Czarnek.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.