Nieprzerwanie od blisko 8 lat wójtem gminy Krościenko Wyżne jest Jan Omachel. W nadchodzących wyborach zmierzy się z Mateuszem Liputem.
Niezwykle interesująco zapowiada się walka o fotel wójta gminy Krościenko Wyżne. O to stanowisko powalczy dwóch kandydatów: Jan Omachel i Mateusz Liput.

Wójtem najmniejszej gminy powiatu krośnieńskiego, gminy Krościenko Wyżne jest nieprzerwanie od blisko 8 lat Jan Omachel. Wcześniej sprawował m.in. funkcję sekretarza gminy Krościenko Wyżne i pełnił obowiązki wójta gminy po rezygnacji z tej funkcji przez Jana Kuźnara. W nadchodzących wyborach o reelekcję Jan Omachel startuje z własnego komitetu wyborczego wyborców "Forum Samorządowe Krościenko Wyżne". Jan Omachel ma 62 lata, mieszka w Pustynach.

Mateusz Liput to najmłodszy z kandydatów na wójtów, aktywnie angażujący się w życie swojej "małej ojczyzny". Jest zawodowym strażakiem, pracuje w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie na stanowisku ratownik-kierowca. Od 2017 roku jest Prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Krościenku Wyżnym, pełni także funkcje Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Krościenku Wyżnym i jest członkiem Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krośnie. Wcześniej pracował jako referent administracyjny w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Krośnie. Mateusz Liput ma 29 lat, mieszka w Krościenku Wyżnym. W wyborach startuje z komitetu wyborczego Prawo i Sprawiedliwość.

Czytaj więcej: Kandydaci - Gmina Krościenko Wyżne

-----------------------------
INFORMACJA DLA KANDYDATÓW i KOMITETÓW WYBORCZYCH
Na portalu terazKrosno.pl istnieje możliwość zareklamowania się. Oferujemy banery reklamowe, artykuły sponsorowane, wpisy na profilu Facebook oraz transmisje wideo na żywo ze spotkań i prezentacji kandydatów. Zapraszamy do kontaktu w sprawie reklamy: tel. 664 905 366 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
-----------------------------

Oceń artykuł