Hyundai

CKU

MZSPWarsztaty genealogiczne w Żeglcach

-

Dom Ludowy w Żeglcach
Żeglce, Żeglce

Wstęp wolny

Spotkanie połączone z warsztatami genealogicznymi adresowane jest do osób chcących rozpocząć badania nad genealogią i historią własnej rodziny oraz tych, którzy te poszukiwaniu już rozpoczęli. W jaki sposób i gdzie poszukiwać informacji o własnych przodkach? Jak korzystać z zasobów archiwalnych państwowych i kościelnych? Jak konstruować drzewo genealogiczne? Czy nowe technologie są pomocne w prowadzeniu poszukiwań? Warsztaty będą okazją do poznania tych i wielu innych zagadnień, a także spotkania ludzi o podobnej pasji.

Damian Nowak (ur.1982), Bieczanin, kulturoznawca. Zajmuje się genealogią i demografią historyczną, dziejami architektury galicyjskiej (świeckiej i sakralnej), sztuką sepulkralną oraz stosunkami wyznaniowymi w Galicji. Od 1998 roku związany ze Stowarzyszeniem Magurycz, które od ponad 25 lat aktywnie działa na rzecz ochrony sztuki sepulkralnej i architektury sakralnej na obszarze Galicji. Autor kilkunastu artykułów, reportaży i zarysów monograficznych miejscowości Galicji i Podola. Od roku 2013 prowadzi firmę specjalizującą się w opracowywaniu źródeł historycznych, a w szczególności w badaniach i poszukiwaniach genealogicznych, ze szczególnym uwzględnieniem terenów dawnej Galicji.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Ilość miejsc nieograniczona. Brać udział mogą nie tylko mieszkańcy sołectwa Żeglce, ale również mieszkańcy innych miejscowości.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY, zdobyta wiedza na pewno się przyda.

Zapisy telefoniczne pod nr tel. 504 180 438 lub na stronie wydarzenia https://www.facebook.com/events/903860256457417/ podając imię i nazwisko oraz miejscowość.

 


Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2024 terazKrosno.pl