Ford

CKUSmyczki na Wojciechu - koncert w kościele św. Wojciecha

-

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie

Wstęp wolny

Lato w Krośnie zapowiada się niezwykle muzycznie. Cykl „Smyczki na Wojciechu” ponownie zagości w urokliwych i zabytkowych wnętrzach Kościoła pod wezwaniem św. Wojciecha Męczennika. Tegoroczna edycja, odbywająca się od lipca do września 2024 roku, przyciągnie melomanów różnorodnym repertuarem oraz wszechstronnymi wykonawcami. Regionalne Centrum Kultur Pogranicza zaprasza do udziału w kameralnych koncertach.

Cykl koncertów „Smyczki na Wojciechu” odbędzie się latem w Krośnie, oferując bogaty program muzyczny. Wydarzenia rozpoczną się 12 lipca 2024 roku o godzinie 19:00 występem Kwartetu Galicyjskiego, znanego z łączenia muzyki klasycznej i ludowej.

Kwartet Galicyjski
Katarzyna Sałapa - skrzypce
Agnieszka Michalik-Kiełbasa - skrzypce
Ewa Borcz - altówka
Gabriela Lipień - wiolonczela

Kwartet Galicyjski to formacja wykonująca muzykę klasyczną, rozrywkową, a w szczególności autorską twórczość altowiolistki zespołu - Ewy Borcz - inspirowaną ludowością.

Od kilku lat zespół ukierunkował swoje działania na rzecz syntezy folkloru i muzyki poważnej wydając dwa albumy „Folkomania” oraz „Legendy” inspirowane najpiękniejszymi melodiami ludowymi i legendami Małopolski. Kwartet Galicyjski występował w filharmoniach, salach koncertowych, podczas ważnych uroczystości państwowych oraz na scenach plenerowych zarówno w Polsce, jak i za granicą. Zespół współpracuje ze znanymi osobistościami polskiej sceny muzycznej podczas koncertów, sesji nagraniowych czy teledysków. Tworzą go absolwentki Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Białymstoku.

Program: Intro, Idzie dysc, Pośli śwarni, Czarne, Toniemy, Ostatni, Sowa, Tango Eufobia, Bajka na trzy, Pustynna melodia.


 

Smyczki na Wojciechu - koncert w kościele św. Wojciecha

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2024 terazKrosno.pl