Krakowski Bank Spółdzielczy

PANS Krosno

Szkoły Powiatu Krośnieńskiego

ZSM Krosno - Oferta Edukacyjna

V Nocny Charytatywny Maraton Pływacki

-

Zespół Krytych Pływalni w Krośnie
Sportowa 8, 38-400 Krosno

Wstęp wolny

W nocy z 25 na 26 maja 2019 roku, odbędzie się Nocny Charytatywny Maraton Pływacki. Oprócz wymiaru sportowego impreza ma także cel charytatywny.

W tym roku chcemy pomóc dziewięcioletniemu Adasiowi Miętusowi z Krosna. U chłopca 9 stycznia 2017 roku zdiagnozowano trudno umiejscowionego guza mózgu. Trzy dni później chłopiec przeszedł operację w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Niestety pooperacyjne komplikacje spowodowały, że Adaś się nie wybudził. Walka rodziców doprowadziła, że po 1,5 rocznym pobycie w szpitalu i Klinice Budzik, chłopiec jest w domu i z tygodnia na tydzień poprawia się jego stan. Ale Adaś wciąż wymaga kosztownej rehabilitacji.

W czterech dotychczasowych edycjach imprezy, płynąc przez całą noc, pokonaliśmy dystans ponad tysiąca kilometrów. W ubiegłym roku padł rekord – 469 kilometrów. Dzięki hojności darczyńców wsparliśmy już Maćka Huczwę z Odrzykonia, Oskara Szczepanika z Moderówki, Nikolę Pawlik z Jedlicza i Kubusia Jaracza z Łężan.

Nocny Charytatywny Maraton Pływacki z roku na rok przyciąga kolejne stowarzyszenia i firmy, które deklarują pomoc i wzbogacają program imprezy. Wydarzenie transmitowane jest na żywo poprzez sieć kamer internetowych, natomiast relacje ukazują się na portalach informacyjnych, w radio, prasie oraz telewizji.

Jeśli chcieliby Państwo okazać dobre serce i wesprzeć nasz szczytny cel, dowolne środki pieniężne, które w całości zostaną przeznaczone na leczenie oraz rehabilitację Adasia, można wpłacać na specjalnie utworzone w tym celu subkonto 71 8642 1083 2002 8327 1467 0002 - rachunek pomocniczy – Charytatywny Maraton Pływacki – Adaś

 

V Nocny Charytatywny Maraton Pływacki

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2022 terazKrosno.pl