Miasto Szkła Krosno

Hala widowiskowo - sportowa MOSiR Krosno
Bursaki 29, 38-400 Krosno

10.00zł - 20.00

Mecz Miasto Szkła Krosno - PGE Turów Zgorzelec zostanie rozegrany 26 października 2022 roku o godzinie 18:00 na hali sportowo-widowiskowej MOSiR Krosno.

Podopieczni Romana Prawicy rozegrają mecz 5. kolejki Suzuki 1 Liga Mężczyzn. Przeciwnikiem Biało-Zielonych będzie drużyną PGE Turów Zgorzelec. W minionym sezonie nasz rywal zajął 15 miejsce w ligowej tabeli i zgodnie z regulaminem rozgrywek spadł do 1 ligi. Dzięki staraniom włodarzy Klubu, drużyna ze Zgorzelca ponownie gra na wyższym szczeblu rozgrywek po wykupieniu dzikiej karty.

Odmieniony zespół pod wodzą nowego trenera Pawła Turkiewicza dobrze rozpoczął sezon 2022/2023 wygrywając 2 z 4 rozegranych pojedynków. Z dorobkiem 6 punktów zajmuje 11. pozycje w tabeli. Liderem naszego środowego przeciwnika jest niski skrzydłowy Szymon Pawlak (18,8 pkt/mecz) który poprzedni sezonrozpoczął w Górniku Wałbrzych a kończył w AZS AGH Kraków, zdobywając średnio 12 pkt i 4,5 zb. na mecz. Drugim najlepiej punktującym zawodnikiem zespołu ze Zgorzelca jest dobrze znany krośnieńskim Kibicom Krzysztof Jakóbczyk (11,8 pkt/mecz). Na desce podkoszowym naszego zespołu przyjdzie zmierzyć się z Filipem Frueferem (8 pkt, 6,8 zb.). Nasi obrońcy musza zwrócić szczególną uwagę na rzucającego Bartosza Bochno który ma w swoim CV wiele sezonów spędzonych w najwyższej klasie rozgrywkowej oraz wracającego po kontuzji rozgrywającego Michała Jędrzejewskiego, który przez ostatnie sezonu był czołowym zawodnikiem WKK Wrocław.
Po nieoczekiwanej porażce w Warszawie z KKS Polonią Warszawa podopieczni Romana Prawicy będą chcieli odbudować morale i potwierdzić swoje aspiracje w bieżących rozgrywkach ligowych.

W trakcie meczu dla Kibiców wiele atrakcji. W przerwie spotkania odbędzie się konkurs rzutu z połowy z nagrodą 1000 zł. Przez całe spotkanie do dyspozycji najmłodszych Kibiców będzie dostępny kącik zabaw. Dla dorosłych fanów, w holu głównym w hali, dostępny będzie kącik gastronomiczny. Przerwy pomiędzy kwartami uatrakcyjnią jak zawsze występy Fragolin Cheerleaders a za oprawę muzyczną w trakcie meczu odpowiedzialny będzie DJ Kusy. Do prezentacji oba zespoły wyprowadzą dzieci z akademii Junior Basket Krosno.