Niebieska
Mechanik Krosno

Naftówka

Naftówka

Starostwo

Naftówka

Promocja książki Koniec świata? Bazyliaszki, fraszki i inne figliki

-

Krośnieńska Biblioteka Publiczna
Krosno, Wojska Polskiego 41,

Wstęp wolny

24 lutego /środa/ o godz. 17.00 w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się promocja książki dra Andrzeja Gałowicza: "Kuniec świata? Bazyliaszki, fraszki i inne figliki".
Serdecznie zapraszamy! Spotkanie poprowadzi Jan Tulik.

Andrzej Gałowicz jest absolwentem LO im. S. Goszczyńskiego w Nowym Targu oraz filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Doktor nauk humanistycznych, historyk literatury, krytyk i recenzent, polonista. Trochę poeta, trochę prozaik. Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych, m.in. o poezji J. Rostworowskiego, B. Obertyńskiej, Z. Rumla, J. Kurowskiej, J. Darowskiego, J. Tulika, a także książek, np. „Twórczość poetycka Jana Rostworowskiego”. Publikował m.in. w „Dunajcu”, „Ruchu Literackim”, „Polonistyce”, „Frazie”, „Zeszytach Naukowych UR” oraz w prasie polonijnej. Mieszka i pracuje w Krośnie, obecnie jako polonista w I Liceum Ogólnokształcącym w Krośnie.

Książką "Kuniec świata" ukazała się nakładam Wydawnictwa "Sorus" z Poznania. Alicja Jakubowska-Ożóg w przedmowie pisze m.in.: "Gałowicz wykorzystuje formułę starożytnych sentencji, budując wyjątkowo trafny komentarz do współczesności. Jego fraszki to teksty z dynamicznym systemem fabularnym, żartobliwe, satyryczne, liryczne. Diagnozują rzeczywistość tu i teraz i nie ma sfery życia, która ostałaby się przed tą wnikliwą oceną".

Natomiast sam autor wprowadza czytelnika w treść słowami: „(…)Z tego dystansu i zachwytu materią od zawsze przybierającą podobny kształt powstały te „durno śmieszki”(…), by uśmiechnął się czytelnik i starszy, i młodszy, odnajdując w lekturze znajome treści. Sytuacje i bohaterowie są bowiem kompilacją różnych różności, a nie artystycznym donosem na konkrety, no może poza kilkoma zasłużonymi „przypadkami”.

A co o fraszkach i bazyliszkach sądzą sami czytelnicy? – zapraszamy na spotkanie z Autorem!

 

Promocja książki Koniec świata? Bazyliaszki, fraszki i inne figliki

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2024 terazKrosno.pl