Michalicki

PANS Krosno

Szkoły Powiatu Krośnieńskiego

ZSM Krosno - Oferta Edukacyjna

Półfinał "Wielkiej Ligi Czytelników" w PBW w Krośnie

-

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzka w Krośnie
Krosno, Grodzka 45B,

Wstęp wolny

„Wielka Liga Czytelników” to ogólnopolski konkurs czytelniczy skierowany do uczniów szkół podstawowych. Konkurs jest organizowany w dwóch kategoriach klasowych: kl. 1-3 i 4-6. Głównym celem konkursu jest promowanie czytelnictwa oraz rozbudzanie zainteresowań wśród uczestników konkursu.

Drugi etap – półfinał wojewódzki odbędzie się 15 kwietnia br. o godz. 10.30 w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie, ul. Grodzka 45B
Do półfinału z regionu krośnieńskiego zakwalifikowały się drużyny ze Szkoły Podstawowej im. Jana Stapińskiego w Długiem, Szkoły Podstawowej w Niebieszczanach, Szkoły Podstawowej w Nowosielcach, oraz Zespołu Szkół Publicznych w Łękach Dukielskich.

Półfinaliści od początku roku szkolnego czytali książki z listy lektur stworzonej przez organizatora i następnie wypełniali w domu arkusze z zadaniami dotyczącymi przeczytanych książek. Pytania nie dotyczyły tylko znajomości fabuły, ale wykorzystywały wiedzę nabytą przez dzieci na różnych przedmiotach. Wymagały sprawdzenia faktów w słownikach języka polskiego, atlasach geograficznych, przeprowadzenia działań matematycznych i tłumaczenia zwrotów na język obcy.

 

Półfinał "Wielkiej Ligi Czytelników" w PBW w Krośnie

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2022 terazKrosno.pl