UP Sanok
Fiat

Starostwo

MZSP

Mechanik Krosno

Naftówka

CKU

Budowlanka

Rodzinny Tabor w Zawadce Rymanowskiej

-

Zawadka Rymanowska
Zawadka Rymanowska

Wstęp wolny

Rodzinny Tabor to wakacyjna szkoła tradycji. Już IV edycja!

To tydzień wypełniony warsztatami muzyczno-tanecznymi i rzemieślniczymi, wykładami, zajęciami, widowiskami i potańcówkami przy tradycyjnej muzyce pogórzańskiej. Nasz projekt jest wzorowany na bardzo popularnych w Europie Zachodniej festiwalach, m.in. na największym – francuskim Le Grand Bal de l’Europe w Gennetines, węgierskim  ruchu domów tańca „Tanchaz” oraz na letnich Taborach organizowanych przez Stowarzyszenie „Dom Tańca”. Naszą ofertę adresujemy przede wszystkich do rodzin: rodziców z niemowlętami, dzieci, młodzieży, dorosłych i osób starszych. Zamysłem Rodzinnego Taboru jest danie sposobności rodzicom aby praktykowali tradycyjne tańce, rzemiosła i śpiew, kiedy ich pociechy dobrze się bawią i rozwijają na swoich zajęciach; stworzenie okazji, aby cała rodzina przeżyła coś pięknego razem. Tabor Rodzinny jest dla wszystkich. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Pomoże w tym świetna lokalizacja – wieś z oryginalną łemkowską architekturą i piękne beskidzkie pejzaże.

Dlaczego TABOR? Słowem tym nawiązujemy do węgierskiego ruchu domów tańca i tygodniowych letnich obozów węgierskiej kultury tradycyjnej, popularnych w Siedmiogrodzie i na Węgrzech (po węgiersku taki obóz to tábor). Polacy oczywiście kojarzą to słowo z tradycyjnymi cygańskimi taborami, co jest skojarzeniem jak najbardziej właściwym. Dla nas to słowo oznacza kolorowy tydzień wypełniony muzyką, tańcem i śpiewem, w pięknych okolicznościach przyrody, wśród przyjaciół, w swobodnej, spontanicznej atmosferze.

Na Rodzinnym Taborze w Zawadce spotykają się pasjonaci i naukowcy, amatorzy i profesjonaliści, mistrzowie i uczniowie, muzykanci w wieku od kilku do stu lat, ze wsi i z miasta…
Wszystkich łączy ciekawość tradycji i chęć doświadczania jej całym sobą.

 

Rodzinny Tabor w Zawadce Rymanowskiej

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2024 terazKrosno.pl