UP Sanok
Fiat

Starostwo

Naftówka

CKU

Budowlanka

Mechanik Krosno

MZSP

Nocne Teatralia Strachy

-

Krosno
Krosno

Wstęp wolny

13:00 ROŚLINNA POTĘGA
WARSZTATY KUCHNI WEGAŃSKIEJ Z WEGAN NERD
Kraków
miejsce: Klubokawiarnia Ferment, ul. Portiusa 4

Kuchnia roślinna nie działa konwencjonalnie. Pełno w niej świeżych produktów, ciekawych połączeń, warzywa zamieniają się w pyszne desery, główne danie bywają wymyślne, ale i proste zawsze kolorowe i smaczne. Tutaj najważniejsze są chwasty, polskie bulwy, owoce i kwiaty.

Alicja Rokicka z wykształcenia ilustratorka i reżyserka filmów animowanych. Jest założycielką i prowadzi popularnego w Polsce bloga Wegan Nerd ogłoszonego tytułem Kulinarnego Bloga Roku 2014 oraz Blogiem Roku 2015 przez 100 Best Poland Restaurants. Na co dzień oprócz gotowania dużo czasu spędza nad fotografią kulinarną, rysowaniem i zabawami z kotką Mafią. Ala jest samoukiem, stara się używać produktów lokalnych i sezonowych. Prowadzi konsultacje odnośnie roślinnego gotowania w restauracjach, oraz warsztaty dla miłośników weganizmu w całej Polsce, w księgarniach dostępna jest jej pierwsza autorska książka kulinarna “Wegan Nerd. Moja roślinna kuchnia”, pełna pysznych przepisów, kolorowych zdjęć i uroczych ilustracji.

14:00 W ZDROWYM CIELE - ZDROWY DUCH
WYKŁADY I SPOTKANIE Z LEKARZEM, DIETETYKIEM I FIZJOTERAPEUTĄ
miejsce: Klubokawiarnia Ferment, ul. Portiusa 4

Spotkanie z profesjonalistami złożone będzie z krótkich wykładów multimedialnych, podczas których przedstawione zostaną tajniki dbania o zdrowego ducha i zdrowe ciało - z punktu widzenia lekarza, dietetyka oraz fizjoterapety.

14:30 NASZ DOM
WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII ADAMA KRASUSKIEGO
Siedlce
miejsce: Antykwariat i Księgarnia Zbigniewa Oprządka, Galeria Hetta, ul. Portiusa 4

Inspiracją do powstania cyklu „Nasz dom” była fotografia socjologiczna Zofii Rydet. Autor wykonując zdjęcia w Domu Pomocy Społecznej “Nad stawami” w Siedlcach, zwrócił obiektyw aparatu w stronę problemów ludzi schorowanych, starych, często wykluczonych ze społeczeństwa. Materiał powstał w latach 2011 - 2013. Zdobywane w rozmowach z mieszkańcami zaufanie, poznawane historie ich życia, pozwoliły stopniowo przełamać opór przed swobodnym pozowaniem do fotografii.

15:00 SIEROCINIEC
WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII MARIUSZA HERTMANNA
Kalisz
miejsce: Espresso Cafe (I piętro), ul. Ordynacka 1

„Sierociniec” to powstający od 2015 roku cykl, gdzie zdjęcia połączone są siecią wzajemnych relacji miejsca - stara kuźnia na przysiółku Koronka niedaleko Kalisza oraz techniki fotografowania - aparaty wielkoformatowe 5x7 i 7x10 cali. Fotografie opowiadają o nieobecnych już ludziach, po których pozostały przedmioty. Wszystkie straciły swoich właścicieli, lecz trwają. Nikt o nich nie pamięta. Nikt nie potrzebuje. Nie obrazują czasów swej użyteczności. Są świadectwem tożsamości dawnych lat i osób.

15:30 WSTYD
WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII OLGI WITOWSKIEJ
Sanok
miejsce: Klubokawiarnia Ferment, ul. Portiusa 4

Wstyd jest przeświadczeniem o naszej niedoskonałości. Często wyolbrzymiamy przedmiot naszego wstydu we własnych głowach, choć inni wcale go nie dostrzegają. Projekt składa się z dwóch połączonych ze sobą nicią zdjęć. Drugie zdjęcie jest powiększeniem fragmentu ciała ze zdjęcia pierwszego. Wyolbrzymienie na zdjęciu jest metaforą odczuć osoby przedstawionej.

16:00 i 17:30 HULJET HULJET
TEATR FIGUR KRAKÓW
Kraków
miejsce: Piwnica PodCieniami, ul. Rynek 5

Reżyseria: Dagmara Żabska, Alla Maslovskaya
Muzyka: Andrzej Bonarek
Scenografia: Edyta Stajniak, Agnieszka Polańska, Beata Klimkowska
Obsada: Agnieszka Polańska, Piotr Idziak, Mateusz Wróbel, Marta Hankus, Dagmara Żabska
„Hulyet hulyet” to poetycka opowieść o życiu w krakowskim getcie. Inspirowana zdjęciami i pamiętnikami z getta instalacja teatralna zrealizowana jest w formie cieniowego teatru mansjonowego; każda opowieść prezentowana jest na innej „scenie”, w starych walizkach, pudełeczkach po lekarstwach, dziecięcym łóżeczku, stole. Głównym punktem wyjścia do pracy było kilka zdjęć ze stałej wystawy w Muzeum Fabryka Emalii im. Oskara Schindlera: samotny kilkulatek na pustej ulicy, sterty połamanych mebli na placu zgody, szyld lodziarni, afisz z koncertu. Jak mógł wyglądać świat oczami 4-latka? W co się bawił? O czym śnił?

18:00 W NOWYM KINIE
POŁAWIACZE PEREŁ IMPROV TEATR
Lublin
miejsce: Cech Rzemiosł Różnych, ul. Piłsudskiego 14

Reżyseria i scenariusz: Widzowie oraz Zespół
Obsada: Przemysław Buksiński, Michał Łysiak, Mirosław, Urban, Marcin Wąsowski

Sama improwizacja, to zbiór kilkunastu reguł zachowania aktora na scenie. Pozwala opowiadać historie, tworzyć postaci i relacje, kreować świat. Z jednej strony to technika. Z drugiej, to droga rozwoju nie tylko aktorskiego, lecz także osobistego. Poławiacze Pereł to dojrzali mężczyźni po trzydziestce. Ich doświadczenie życiowe oraz bogata przeszłość teatralna w połączeniu z impro, to doskonała mieszanka która zapewnia widzom niezapomniane przeżycia.

Spektakle Poławiaczy są każdorazowo eksperymentem, są wyzwaniem, są skokiem na „głęboką wodę”. Przed ich rozpoczęciem nikt (nawet aktorzy) nie wie co się wydarzy, jakie tematy zostaną poruszone, jakie historie opowiedziane i jakie tajemnice ujawnione? Scena i widownia powołują do życia bohaterów, bohaterowie mierzą się z problemami, rozwiązują je lub są nimi przygniatani. Wytwarza się energia, która spaja aktorów, łączy przestrzeń iluzji teatru z przestrzenią życia.

19:15 SWIERNALIS
KONCERT MUZYCZNY
Poznań
miejsce: Krośnieński Rynek

Wokal, gitara elektryczna, sampler: Paweł Swiernalis
Klarnet, klawisze, kontroler MIDI: Szymon Siwierski
Perkusja, pad: Jacek Wieczorkowski

SWIERNALIS to wokalista, tekściarz i instrumentalista. Urodzony w Suwałkach w ciągu swego życia pomieszkiwał w niezliczonej ilości miejsc w Polsce, jak i za granicą – co ułatwiło mu uzbieranie niebagatelnych historii na piosenki. Przez słuchaczy i krytyków doceniany szczególnie za głębokie i często kąśliwe teksty, które na długo wbijają się w pamięć. Zagrał ponad 150 koncertów dzieląc scenę z takimi artystami jak Imany, Maria Peszek, Hugo Race, czy Marek Dyjak. Jest laureatem nagrody im. Maksa Szoca na festiwalu FAMA 2016. We wrześniu 2016 nakładem wytwórni KAYAX ukazał się jego debiutancki album 'DRAUMA', wyprodukowany przez Pawła Cieślaka.

Na scenie towarzyszy mu Szymon Siwierski (klawisze, syntezator, klarnet) oraz Jacek Wieczorkowski (perkusja, sampler). Podczas koncertu usłyszeć będzie można utwory z płyty DRAUMA w koncertowych aranżacjach, jak i nowy materiał.

20:30 STANISŁAW WYSPIAŃSKI 1869 - 1907
FILM BIOGRAFICZNY, WYTWÓRNIA FILMÓW OŚWIATOWYCH
Łódź
miejsce: Krośnieński Rynek

Filmowa biografia młodopolskiego twórcy, wielkiego malarza, poety, artysty teatru - Stanisława Wyspiańskiego, który potęgą wizji i artystycznego geniuszu przerósł własną epokę. Kraków, ze swymi czarownymi zabytkami, historią i legendą zaklętą w kamiennych murach stanie się inspiracja dla jego późniejszych dokonań. Artystyczną inspiracją i wyzwaniem dla Wyspiańskiego było monumentalne malarstwo historyczne Jana Matejki. Postacie z matejkowskich płócien ożyją później z niezwykłą mocą w teatrze Wyspiańskiego. Największe dla Wyspiańskiego znaczenie mają dramaty polityczne, w których wyraża nastroje i sprzeczności swojego pokolenia ("Wesele", "Wyzwolenie"). Film prezentuje najwybitniejsze osiągnięcia artystyczne Wyspiańskiego.

21:00 FIRESHOW
WOLONTARIUSZE I TEATR OGNIA IGNIS
Krosno
miejsce: Krośnieński Rynek

Pokaz fireshow został stworzony jako zwieńczenie warsztatów ogniowych, które odbyły się wakacyjną porą w Krośnie. Ogień to zjawisko niejednolite, żywioł pełen niespodziewanych zwrotów, symbol życia i energii witalnej. To ogniwo łączące grupę pasjonatów tańca z ogniem, którzy ponownie spróbują usidlić jeden z czterech żywiołów, nadając mu formę, tworząc Fireshow. Artyści zabiorą widzów w mistyczny świat voodoo i magii.

21:00 SILENT DISCO
miejsce: Klubokawiarnia Ferment, ul. Portiusa 4

Silent Disco jest wydarzeniem taneczno-muzycznym realizowanym w konwencji silent – bezgłośnie. Uczestnicy bawią się przy pomocy bezprzewodowych słuchawek na uszach, słuchając jednocześnie Dj'a grającego trzy różne ścieżki muzyczne (znakowane przez różne kolory diod). Za pomocą przełącznika na swoim zestawie słuchawkowym mogą zmienić kanał oraz regulować głośność. Wstęp obowiązkowy!
Wydarzenie objęte patronatem przez terazKrosno.pl

 

Nocne Teatralia Strachy

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2024 terazKrosno.pl