XIV Noc Nietoperzy - Poznajmy Nietoperze

-

Czarnorzeki
Czarnorzeki

Wstęp wolny

Tegoroczna impreza zwana Nocą Nietoperzy organizowana jest pod hasłem „Poznajmy Nietoperze.” Z miejscami letniego jak i zimowego bytowania nietoperzy związanych jest szereg ekościeżek i szlaków turystycznych, architektury drewnianej, gdzie w starych obiektach sakralnych, dworskich, sztolniach mają siedliskich gatunki nietoperzy zamieszkujące Podkarpacie i Zakarpacie. Nietoperze są więc atrakcją przyrodniczo-turystyczną dla wszystkich gmin Podkarpacia a w szczególności gmin Pogórza Czarnorzecko-Strzyżowskiego i Beskidu Niskiego, a także graniczących z Polską terenów położonych na Ukrainie.

W ramach tegorocznej XIV Nocy Nietoperzy przygotowaliśmy różne przedsięwzięcia edukacyjne kierowane do młodzieży i dorosłych w tym konkursy, wystawy, wykłady i spotkania panelowe dotyczące nietoperzy i sposobów ich ochrony z naukowcami z Polski, Ukrainy, Rumunii oraz Włoch.

Imprezą towarzyszącą XIV Nocy Nietoperzy będzie VIII Międzynarodowe Sympozjum pt. „Obiekty Sakralne w Ochronie Zwierząt-Przyszłość i Teraźniejszość”. Gośćmi Sympozjum będą autorytety z Polski i kilku państw europejskich. Noc Nietoperzy i główne przedsięwzięcia towarzyszące odbędą się 29 września 2017 roku w Czarnorzekach i Korczynie.

 

XIV Noc Nietoperzy - Poznajmy Nietoperze

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2022 terazKrosno.pl