Infolinia

Koncert fortepianowy "Tango" w Dworze Kombornia

-

Dwór Kombornia

Dwór Kombornia Hotel & SPA
Kombornia 1, Kombornia

39.00

7 października 2017 o godzinie 19:30 w Dworze Kombornia Hotel&SPA**** odbędzie się koncert fortepianowy, podczas którego dwóch urugwajskich muzyków: śpiewak Nelson Pino i pianista Alvaro Hagopian udowodnią, że tango można śpiewać.

Bilety w cenie 39zł można kupić online: wwwchocowine.pl lub na recepcji hotelu.

Koncert odbędzie się z okazji 100-lecia skomponowania tanga „La Cumparsita” przez Urugwajczyka, Gerardo Mattos Rodrigueza. Artyści zaprezentują najpiękniejsze tanga pochodzące z Argentyny i Urugwaju.

O artystach:
Nelson Pino, nazywamy „Ambasadorem Tanga” od 30 lat z powodzeniem propaguje tango podczas koncertów na całym świecie. Zadebiutował w roku 1981 razem z orkiestrą Waltera Mendeza, później występował już jako solista w orkiestrze znanego mistrza Donata Racciatti. Pojawiał się na scenie również z innymi sławnymi orkiestrami, takimi jak Juan Carlos Croccia i Antonio Cervino. W roku 2009 został zaproszony przez Generalny Sekretariat Iberoamerykaoski, kierowany przez Enrique Iglesiasa, aby zaprezentowad się w takich miastach jak Madryt i Saragosa.

Alvaro Hagopian - Był członkiem większości orkiestr tango z Urugwaju, grając z ważnymi postaciami z gatunku, towarzysząc wielu piosenkarzom z obu stron rzeki La Plata, uczestnicząc w różnych festiwalach z tego gatunku i rozprzestrzeniając przy okazji miejską muzykę aż do Europy. Był organizatorem muzycznym spektaklu ,,Adagio” - Zitarrosa Orkiestry Filharmonii z Montevideo. Kierował muzycznie, występując i umilając dźwiękowo różne spektakle teatralne i musicale, jak i wystawy artystyczne. Był członkiem Kwintetu Nestora Vaza, Orkiestry Matos Rodriguez- La Cumparsita, Kwintetu Camandulaje i spektaklu Tango Mayor.

 

Koncert fortepianowy "Tango" w Dworze Kombornia

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2022 terazKrosno.pl