UP Sanok
Ford

Budowlanka

Mechanik Krosno

Naftówka

CKU

MZSP

Starostwo

Spotkanie z dr Łukaszem Bajdą

-

Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie
Blich 2, Krosno

Wstęp wolny

Koło Przewodników Turystycznych w Krośnie zaprasza na spotkanie z dr Łukaszem Bajdą, autorem książki "Szlachta w Bieszczadach i na Pogórzu. Czasy saskie i stanisławowskie". Podczas spotkania będzie można nabyć książkę, wydaną przez krośnieńską oficynę Ruthenus. Prelekcja odbędzie się w Centrum Dziedzictwa Szkła w dniu 10 października 2017 r. - wtorek, o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Łukasz Bajda jest doktorem nauk humanistycznych, historykiem, przewodnikiem beskidzkim. Od urodzenia jest związany z Podkarpaciem, dzieciństwo spędził w Bieszczadach. Jest miłośnikiem podróży, literatury, badaczem rodzinnej genealogii i autorem kilkudziesięciu publikacji poświęconych historii i atrakcjom turystycznym Podkarpacia. Jest także sekretarzem redakcji czasopisma historyczno-krajoznawczego "Bieszczady Odnalezione".

Najnowsza książka dr Łukasza Bajdy to szczegółowe naukowe opracowanie, które drobiazgowo analizuje polską szlachtę czasów saskich i stanisławowskich. W tej książce znajdziemy opisy rodów szlacheckich, relacje szlachty z Kościołem, fakty o nieprawym przedostawaniu się do stanu szlacheckiego, informacje o edukacji szlachciców i zajmowanych przez nich stanowiskach. Każdy pasjonat historii Polski i ziemi bieszczadzkiej z pewnością usłyszy podczas spotkania z dr Łukaszem Bajdą wiele interesujących informacji. Zapraszamy!

 

Spotkanie z dr Łukaszem Bajdą

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2024 terazKrosno.pl