UP Sanok
Fiat

Naftówka

Mechanik Krosno

Budowlanka

Starostwo

CKU

MZSP

Spotkanie Kobiet Pogranicza w odcieniu mody

-

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
Kolejowa 1, Krosno

Wstęp wolny

Zapraszamy wszystkie Panie oraz wszystkich miłośników Pań do przybycia do Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza!

W programie:

Wystawy, happeningi i spotkanie z artystami projektu PLATÓ Creative Clash.

W galeriach RCKP oraz salach wystawienniczych BWA swoje prace przedstawią:

Adriena Gornyitzki - Geometria, moda 3D - galeria szara RCKP
Dorota Sadovská - „Żywe suknie” - BWA
Peter Kalmus - „Anarchia - Sztuka” - BWA
Boris Hanečka - „Black Box Instalation” - galeria pomarańczowa RCKP
Zuzana Kaliňáková - „The Artbags” - galeria pogranicza RCKP

Wydarzeniu towarzyszyć także będzie targowisko rozmaitości: rękodzieło artystów lokalnych, świat kosmetyków, „szaliki, szaliczki, apaszki, czapeczki”, a wszystko o zapachu doskonałej herbaty/kawy.

Dorota Sadovská - artystka międzynarodowa, urodzona na Słowacji , malarka, grafik, fotografka, wydawca magazynu poświęconego sztuce performatywnej Sado, inspiruje się w swojej twórczości ludzkim ciałem, przekazem niesionym przez cielesność, konfrontuje ją z naturą.

Adriena Gornyitzki - koszyczanka, zawodowo związana z międzynarodową firmą modową, z siedzibą w Pradze, specjalizującą się w stylu outdoor i street. Jej prace zawierają zawsze geometryczne detale, elementy graficzne i graffiti.

Zuzana Kaliňáková - absolwentka scenografii i grafiki, pochodząca ze Sniny, prowadzi śmiałe eksperymenty modowe, sztuka i design oraz prowokowanie przedmiotem, który w swoim założeniu nie posiada aspektów stroju. Artystka projektuje ubrania z toreb - i używa tych przedmiotów użytku powszedniego jako wykładni sztuki - mody.

Peter Kalmus - samouk, artysta, anarchista, kandydat na prezydenta Republiki Słowackiej, projektant odrealnionych i bajkowych ubrań, które prezentuje na sobie podczas wystaw i wernisaży, elementy jego designu korespondują z rockowymi symbolami spod znaku The Kiss, Gary Glitter czy Eltona Johna. W strojach Kalamusa widać także wyraźne inspiracje apokaliptycznymi wizjami rodem z Mad Maxa czy Blade Runnera.

Boris Hanečka - zabawny, enfant terrible słowackiej mody, jego stroje to alegorie, np. czasu, młodości, sztuki, przemijania i wiecznego trwania. Młodość dla artysty jest kwestią dyskusyjną, bowiem jak twierdzi - kobieta w każdym wieku jest piękna.

 

Spotkanie Kobiet Pogranicza w odcieniu mody

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2024 terazKrosno.pl