Spotkanie podróżnicze z Danielem Berezińskim w K15

-

K15

Krakowska 15, 38-400 Krosno

5.00

Klub K15 zaprasza na spotkanie podróżnicze z Danielem Berezińskim. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 9 września, początek o godz. 18:00.

Wstęp 5 zł. Rezerwacja miejsc pod numerem telefonu: 13 43 277 11

Mołdawia - najbiedniejszy kraj Europy z polskimi akcentami
Zapraszamy na pierwsze spotkanie podróżnicze w sezonie jesienno-zimowym ! Premierową prelekcję poprowadzi Daniel Bereziński, który opowie o swojej wyprawie do Mołdawii.

Mołdawia, niewielki kraj na peryferiach Europy. Wciśnięty między wschodem a zachodem. Między wielką polityką i wiążącymi światowymi wydarzeniami. Miejsce styku wielu kultur. Najbiedniejsze państwo Europy, zamieszkałe przez silnych ludzi. Kraj kukurydzy, mamałygi i wina. Nieodkryty i czekający na odkrycie.

Daniel Bereziński - absolwent dziennikarstwa i bałkanistyki. Sądeczanin z pochodzenia. Jestem entuzjastą świata. Tytułowym szwędaczem w czerwonych trampkach. Szukam historii tam, gdzie inni nie zaglądają. Kilkadziesiąt razy odwiedziłem moje ukochane Bałkany, a także Mołdawię, Ukrainę, Czechy, Słowację. W planach mam także wiele innych wypraw. To co mnie interesuje najbardziej to proste historie, miejsca nieturystyczne, nieznane, nie odwiedzane, zapomniane. Rozmowy z pozornie nieatrakcyjnymi ludźmi, których życiorysy są niezwykle barwne i bogate. Wielokrotnie w drodze na główny plac, skręcam w boczną uliczkę by tam obserwować życie. Wystarczy tylko zatrzymać się i wsłuchać się w otoczenie, a historia przyjdzie sama.

 

Spotkanie podróżnicze z Danielem Berezińskim w K15

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2022 terazKrosno.pl