Informatyka
CKUXIX Krośnieński Konkurs Literacki

-

Krośnieńska Biblioteka Publiczna

Wojska Polskiego 41, 38-400 Krosno

Wstęp wolny

Już po raz 19. Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Krośnie i Krośnieńska Biblioteka Publiczna zapraszają do udziału w Krośnieńskim Konkursie Literackim.
W konkursie mogą brać udział uczniowie kl. VII i VIII szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu Polski południowo-wschodniej. Do 26 listopada br. na adres KBP /ul. Wojska Polskiego 41/ można nadsyłać zarówno prozę jaki i wiersze, które nie były dotąd publikowane w wydawnictwach drukowanych, ani w Internecie. Prace powinny być podpisane pseudonimem, a informacje o autorze utworu powinny znaleźć się w załączonej kopercie podpisanej tym samym pseudonimem.

Głównym celem realizowanego po raz dziewiętnasty konkursu, jest promowanie twórczości literackiej młodzieży oraz pobudzanie do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym miasta i regionu młodych ludzi, a także pobudzanie wrażliwości i aktywności twórczej w dziedzinie prozy i poezji. Organizatorzy nie ograniczają tematyki prac, ale sugerują możliwość wykorzystania tematyki
krośnieńskiej.

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się w Czytelni Głównej KBP w dniu 18 grudnia.

 

XIX Krośnieński Konkurs Literacki

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2024 terazKrosno.pl