UP Sanok
Fiat

Mechanik Krosno

Budowlanka

Naftówka

MZSP

Starostwo

CKU

Wystawa Anny Muni "Akwarela"

-

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie

Kolejowa 1, 38-400 Krosno

Wstęp wolny

Wystawę "Akwarela" autorstwa Anny Muni można zobaczyć w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie do dnia 31 stycznia. Finisaż wystawy odbędzie się 31 stycznia o godzinie 17:00. Wstęp wolny.

Anna Munia, slawistka, dziennikarka, malarka. W latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych realizowała się w pracy dziennikarskiej w tygodniku „Podkarpacie”, następnie w Studio Krosno TVP Rzeszów, aż do przejścia na emeryturę.
Malowanie towarzyszy Annie od dzieciństwa po teraźniejszość, ze szczególnym oddaniem się mu na emeryturze. Praca samodzielna, ale też uczestniczenie w dziesiątkach malarskich plenerów, zaowocowały blisko trzydziestoma wystawami indywidualnymi w kraju i za granicą.
Anna maluje farbami olejnymi, akrylami, akwarelami - te ostatnie są lubiane najbardziej. O tematyce swoich prac mówi: Różnorodna, z przewagą podkarpackiego pejzażu i wszystkiego, co w nim przemijające: cerkwi, kapliczek, zanikających dróżek i wierzb świecących próchnem. Także bezliku strachów - panien polnych.
Anna Munia zilustrowała trzy bajki Marii Konopnickiej dla żarnowieckiego muzeum. W roku 2017 Urząd Miasta Krosna wydał kalendarz z reprodukcjami obrazów autorki, w roku bieżącym kolejny, wspólny z artystą fotografikiem Tomaszem Okoniewskim.

 

Wystawa Anny Muni "Akwarela"

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2024 terazKrosno.pl